سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش کلید دستیابی به بهترین نتیجه در امتحان‌های ورودی این سازمان است که معمولاً مدتی پس از برگزاری مصاحبه، در همان سال در دسترس قرار می‌گیرد. کتب و همین‌طور راهنماهای زیادی نیز هر سال توسط انتشارات و وبگاه‌هایی منتشر می‌شوند که به شما امکان استفاده از یک منبع مطمئن به جهت دریافت نتیجه مطلوب در این آزمون را می‌دهد.

پیش از آن، سوالات استخدامی آموزش و پرورش هم روشی برای قبولی در مرحله اول و آزمون اصلی برگزار شده هستند که پس از آزمون به صورت عمومی منتشر خواهد بود.

با اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 و تعیین حدنصاب برای هر رشته، داوطلبانی که این حدنصاب را کسب کرده‌اند، برای مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش دعوت می‌شوند. در این مرحله، مصاحبه ناظر به جنبه‌های تخصصی و علمی رشته‌های تحصیلی داوطلبان مرتبط است. علاوه بر مصاحبه، معاینات پزشکی و روان‌شناسی نیز انجام می‌شود تا معیارهای سلامت جسمی و روانی بررسی شود.

در سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ضرایب و امتیازات مختلفی برای داوطلبان در نظر گرفته می‌شود. پس از مصاحبه و محاسبه نمرات، افراد برتر به تعداد سه برابر ظرفیت هر رشته به هسته‌های گزینش ادارات آموزش و پرورش معرفی می‌شوند. پرسش‌های مصاحبه به چند دسته تقسیم می‌شوند. در این مصاحبه، پرسش‌هایی از جنبه‌های احکام، عبادات و … طرح می‌شود. 

عکس مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش

برای شرکت در این مصاحبه، ضروری است که نخست زمان دقیق اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار داده و سپس نسبت به تهیه کلید سوالات مرتبط با مصاحبه اقدام فرمایید.

در همین زمینه و پیش از ادامه، پیشنهاد می‌کنیم که راهنمای استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش را نیز مطالعه فرمایید. با مطالعه سوالات پرتکرار مصاحبه آموزش و پرورش می‌توانید با موفقیت این مصاحبه را بگذرانید.

پیشنهاد مطالعه مقاله : چگونه در آزمون های استخدامی موفق شویم ؟

 

✓ پیشنهـــــاد مطالعه : سوالات استخدامی آموزش و پرورش سال 1403

اعتماد شما عزیزان، سرمایه‌ی همیشگی وبسایت ایران سوال

 

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403

در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش بیشتر مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پرسیده می‌شود. این پرسش‌ها می‌توانند تفاوت‌هایی با جلسه گزینش داشته باشند و بیشتر به جوانب تخصصی و علمی رشته‌های تحصیلی داوطلبان تمرکز دارند.

این مرحله از مصاحبه و گزینش با معیارهای دقیق و واضحی انجام می‌شود تا افراد مناسب برای سمت‌ها و رشته‌های مختلف آموزش و پرورش انتخاب شوند.

مصاحبه آزمون استخدامی در حوزه آموزش و پرورش یک فرآیند انتخاب و انتصاب معلمان و کارکنان آموزشی است که به‌منظور انتخاب افراد مناسب برای پر کردن موقعیت‌های شغلی موجود در سازمان آموزش و پرورش برگزار می‌شود. این مصاحبه به‌عنوان یکی از مراحل اصلی آزمون استخدامی مورداستفاده قرار می‌گیرد و معمولاً شامل سوالاتی است که به ارزیابی مهارت‌ها، دانش، تجربیات و توانایی‌های مورد نیاز برای شغل مورد نظر می‌پردازد.

عکس نمونه سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مصاحبه آزمون استخدامی در آموزش و پرورش ممکن است توسط یک تیم انتخابی یا کمیته‌ انجام شود و نتیجه آن ممکن است تعیین‌کننده انتخاب نهایی افراد برای شغل مورد نظر باشد. این مصاحبه معمولاً باتوجه‌ به نیازهای آموزشی و اداری سازمان اجراء می‌شود و به‌منظور جلب کارکنان متعهد و کارآمد در عرصه آموزش و پرورش انجام می‌شود. در ادامه بیشتر با کلیت و روند آزمون، مصاحبه و نحوه دستیابی به سوالات پرتکرار آشنا خواهیم شد.


نمونه سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سوالات گزینش آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 ممکن است به چندین دسته‌بندی تقسیم شوند. البته که بخش مهمی از این سوالات پاسخ‌های مشخصی دارند و در واقع نحوه بیان شما می‌تواند عاملی برای تشخیص و تعیین کلید تدریس شما در مدارس و آینده کاری‌تان باشد. نمونه سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت زیر است:

 1. سوالات فردی و روش تدریس:

– توضیح دهید که چگونه با تفاوت‌های فردی در دانش‌آموزان برخورد می‌کنید.

– چگونه برنامه‌های تدریس خود را بر اساس نیازهای دانش‌آموزان تنظیم می‌کنید؟

– نحوه ارزیابی پیشرفت دانش‌آموزان را توضیح دهید.

 1. سوالات سنجش سلامتی:

– آیا تجربه‌ای در زمینه حفظ سلامتی و بهداشت دارید؟

– چگونه به‌عنوان یک معلم به بهداشت و سلامت دانش‌آموزان توجه می‌کنید؟

– چگونه در مواقع به‌عنوان مشاور پزشکی عمل می‌کنید؟

 1. سوالات عقیدتی سیاسی:

– نگرش شما نسبت به مفاهیم مذهبی یا سیاسی در محیط آموزشی چیست؟

– چگونه تلاش می‌کنید تا به‌عنوان یک معلم نادیده‌گرفتن عقاید دینی و سیاسی خود را در تدریس اطلاعات، غیر تحلیلی کنید؟

– آیا تجربه‌ای در مدیریت کلاس‌ها با تنوع فرهنگی و مذهبی داشته‌اید؟

 1. سوالات احکام:

– آیا می‌توانید توضیح دهید که چگونه با تخلفات دانش‌آموزان روبرو می‌شوید؟

– چگونه اصول انضباطی و اختیارات مدرسه را برای دانش‌آموزان اعمال می‌کنید؟

– نحوه حل اختلافات بین دانش‌آموزان را شرح دهید.

 1. سوالات تخصصی از عنوان شغلی مدنظر شما:

– در موضوعات تخصصی مرتبط با آموزش، تجربة شما چیست؟

– نظر شما در مورد بهبود سیستم آموزشی چیست و چگونه می‌توانید به این بهبودها کمک کنید؟

– چگونه تجربه شغلی و تخصص‌های شما می‌توانند به ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش کمک کنند؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مورد سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش بدانید این است که سعی کل سازمان ناظر، ایجاد فضایی مانند کلاس درس و بررسی میزان صبر و تحمل و همین‌طور قوام پاسخگویی شما در حوزه‌های مختلف و بر اساس پیش‌نیازهایی خواهد بود که باید معلمان و آموزگاران در کلاس‌های درس رعایت کنند.

پیشنهاد مطالعه : سوالات تخصصی آموزش و پرورش 1403

عکس مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

امتیازات مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 دارای دو بخش اصلی است: آزمون کتبی و مصاحبه. در آزمون کتبی، داوطلبان می‌توانند حداکثر 400 امتیاز را کسب کنند اما برای پذیرش در آزمون استخدامی، حداقل 470 امتیاز از مجموع 1000 امتیاز (400 امتیاز کتبی و 600 امتیاز مصاحبه) نیاز است.

در بخش مصاحبه، امتیازات تا حداکثر 600 امتیاز تعیین می‌شوند. این امتیازات بر اساس عملکرد داوطلب در سه حیطه اصلی تعیین می‌شوند: حیطه عمومی (با حداکثر 200 امتیاز)، حیطه تخصصی (با حداکثر 240 امتیاز) و حیطه اختصاصی (با حداکثر 160 امتیاز).

در کنار این معیارهای مذکور، امتیازات حاصل از آزمون کتبی نیز در حیطه‌های مختلف (عمومی، تخصصی، و اختصاصی) تعیین می‌شوند و به حداکثر 160 امتیاز در حیطه عمومی، 80 امتیاز در حیطه تخصصی و 160 امتیاز در حیطه اختصاصی محدود می‌شوند.

باتوجه‌ به این تقسیم‌بندی و حداقل 470 امتیاز مورد نیاز برای پذیرش، داوطلبان باید تلاش کنند تا امتیازات معقولی در هر دو بخش آزمون (کتبی و مصاحبه) کسب کنند تا فرصت بهبود شانس پذیرش در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 را داشته باشند.

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش با جواب

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش با جواب به صورت زیر است:

 1. نام مرحله:

در دوره‌های قبل از سال 1401، این مرحله به‌عنوان “مصاحبه” شناخته می‌شد. از سال 1401 به بعد، این مرحله به‌عنوان “ارزیابی تکمیلی” تغییر نام یافته است.

 1. درصد تاثیر بر نمره نهایی:

در نقطه مقابل اما در دوره‌های قبل از سال 1401، مصاحبه 40 درصد از نمره نهایی داوطلبان را تشکیل می‌داد. پس از سال 1401، ارزیابی تکمیلی تا 60 درصد از نمره نهایی تاثیر دارد.

 1. حیطه فعالیتی:

در دوره‌های قبل از سال 1401، مصاحبه تنها به صورت یک مرحله عمومی برگزار می‌شد و تفکیک به حیطه‌های عمومی، اختصاصی، و تخصصی اعمال نمی‌شد. پس از سال 1401، ارزیابی تکمیلی به سه حیطه اصلی عمومی، اختصاصی، و تخصصی تقسیم شده است.

 1. حداقل نمره برای هر حیطه:

در دوره‌های قبل از سال 1401، حداقل نمره برای هر حیطه مشخص نشده بود و تفکیک به این حداقل نمرات در دفترچه نداشت. پس از سال 1401، حداقل نمره برای هر حیطه از ارزیابی تکمیلی به صورت عمومی (95)، اختصاصی (70) و تخصصی (40) تعیین شده است.

این تغییرات نشان‌دهنده اهمیت بیشتر مرحله ارزیابی تکمیلی و تفکیک به حیطه‌های مختلف در نمره نهایی داوطلبان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پس از سال 1401 است.

دستیابی به موقعیت بهتر و دریافت امتیاز بالاتر با سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 میسر خواهد بود. ضروری است که به جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر با تجربیاتی که در این زمینه پس از مصاحبه و آزمون در فضای مجازی منتشر می‌شود روبرو شوید.

سوالات گزینش آموزش و پرورش 1403

مصاحبه استخدامی در آموزش و پرورش 1403 یک مرحله مهم و تصمیم‌گیری در فرآیند انتخاب معلمان و کارکنان آموزشی است. این مصاحبه به‌عنوان قسمتی از فرآیند انتخاب افراد مناسب برای شغل‌های آموزشی اجرا می‌شود و از طریق ارزیابی تخصص، دانش، مهارت‌ها، و عوامل فردی و عمومی افراد، تصمیم‌گیری می‌شود.

از سال 1401 به بعد، این مصاحبه به نام “ارزیابی تکمیلی” شناخته می‌شود و تاثیر آن در نمره نهایی بالغ بر 60 درصد می‌شود. در این مصاحبه، پرسش‌هایی از احکام، عبادات، مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پرسیده می‌شود و معاینات پزشکی و روان‌شناسی نیز انجام می‌شود. این مرحله از مصاحبه با دقت و توجه به تخصص و تحصیلات داوطلبان انجام می‌شود تا افراد مناسب و متخصص برای شغل‌های مختلف آموزش و پرورش انتخاب شوند و به بهبود سیستم آموزشی و پرورشی کشور کمک کنند.

کاملترین منبع مطالعاتی سوالات استخدامی مصاحبه آموزش و پرورش در کشــــور تنها در ایــران سوال

وبسایت آموزش و پرورش

10%
 • 7

  روز

 • 3

  ساعت

 • 55

  دقیقه

 • 47

  ثانیه

  565,000 ریال
جدول سوالات استخدامی خوشه های دبیری ،مربیان و آموزگاران آموزش و پرورش
 
نام خوشه (دبیری) نام خوشه (دبیری) نام خوشه (دبیری،مربیان و آموزگاران)
سوالات استخدامی دبیر فیزیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر تاریخ آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر شیمی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر زیست شناسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر عربی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر زمین شناسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر ریاضی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر زبان انگلیسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر اقتصاد آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار تاسیسات آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر حرفه و فن آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر معارف اسلامی آموزش و پرورش  

جدول سوالات استخدامی خوشه های مهندسی و کارشناسان آموزش و پرورش

 
نام خوشه (مهندسی) نام خوشه (کارشناس) نام خوشه (کارشناس)
سوالات استخدامی مهندسی برق آموزش و پرورش سوالات استخدامی کارشناس آمار آموزش و پرورش سوالات استخدامی کارشناس اطلاعات جغرافیا و سنجش از دور آموزش و پرورش
 
نام خوشه (هنرآموز) نام خوشه (هنرآموز) نام خوشه (هنرآموز)
سوالات استخدامی هنرآموز گرافیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع فلزی و جوشکاری آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار ساخت و تولید آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز علوم دامی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز طراحی و دوخت آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار نقشه کشی عمومی (صنعتی) آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز معدن آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع غذایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار الکترونیک آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنر آموز نقشه برداری آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار صنایع چوب آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار الکتروتکنیک آموزش و پرورش
 سوالات استخدامی هنرآموز زراعی و باغی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار تاسیسات آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر حرفه و فن آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز ساختمان آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز الکترونیک آموزش و پرورش
 
سوالات استخدامی هنرآموز حسابداری آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز نقشه کشی معماری آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز کامپیوتر آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز مکانیک موتورهای دریایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع شیمیایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع چوب آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز تاسیسات آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز مکانیک خودرو آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز انیمیشن آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز صنایع دستی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار صنایع چوب آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار الکتروتکنیک آموزش و پرورش
 سوالات استخدامی هنرآموز زراعی و باغی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز ناوبری آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز نقاشی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز مکاترونیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز علوم دامی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز کودکیاری آموزش و پرورش
 
سوالات استخدامی هنرآموز ماشین های کشاورزی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز الکتروتکنیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز چاپ آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز سرامیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز ساخت و تولید آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز متالوژی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز صنایع غذایی آموزش و پرورش
نکات مهم در خرید از ایران سوال
 • لینک دانلود بلافاصله و خودکار بعد از پرداخت برای شما ایمیل می شود
 • سوالات ایران سوال تماما با لوگوی اختصاصی ارائه می شود
 • محتویات بسته های این وبسایت بصورت فایل های PDF ارائه می شود
 • تمامی محصولات به دلیل کیفیت بالا و ارامش خاطر داوطلبین دارای 48 ساعت گارانتی می باشد

نظرات شما ارزشمند هستند و به آنها ترتیب اثر خواهیم داد

 • نظرات ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *