خبر جدید آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

خبر 17 بهمن 1401: فراخوان ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش تا پایان سال 1401

به گزارش ایران سوال و به نقل از بازار کار؛ مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور کیفیت بخشی منابع انسانی در گفتگویی که با بازار کار داشت به اینکه کلیات برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش کشور نهایی شده است اشاره کرد و در ادامه گفت: فراخوان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از همین هفته (روزهای پیش رو) آغاز خواهد شد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور منابع انسانی، مهندس سجاد صدیق در گفتگوی اختصاصی خود به کمبود نیروی انسانی شدید در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با پیگیری هایی که وزیر محترم وزارت آموزش و پرورش انجام داد و همچنین طی جلسه های متعددی که با سازمان برنامه و بودجه و  سازمان امور اداری و استخدامی داشتیم، توانستیم مجوز های لازم را برای جذب نیرو از طریق برگزاری آزمون استخدامی ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را دریافت کنیم.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

قبولی در آزمون آموزش وپرورش

کاملترین منبع مطالعاتی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور

مشاهده پکیج آموزشی

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور منابع انسانی درخصوص زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش عنوان کرد: برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تا پیش از شروع سال ۱۴۰۲ در سرتاسر کشور برگزار خواهد شد و همچنین روند بررسی و جذب پذیرفته شدگان در سال جدید و در ماه های ابتدایی سال ۱۴۰۲ (ادیبهشت ماه) انجام خواهد شد.

سوالی با موضوع اینکه آیا در آزمون استخدامی پیش رو برای نیروهای حق التدریس و همچنین نهضت سواد آموزی و … امتیازی در نظر گرفته می شود یا خیر مطرح شد که مهندس صدیق در پاسخ به این سوال گفت: در این آزمون همه باید شرکت کنند و اینکه سوابق مفید افرادی که شرکت میکنند در این آزمون مورد توجه قرار می گیرد و حتما لحاظ می شود.

مشاور وزیر در امور کیفیت بخشی منابع انسانی درخصوص این سوال که در این آزمون چه تعداد نیروی انسانی پذیرفته می شوند گفت: تمامی جزئیات درمورد این آزمون در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

او درمورد مدرک تحصیلی داوطلبان برای شرکت در این آزمون هم اعلام کرد: مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت کردن در این آزمون باید حداقل لیسانس باشد.

لازم به ذکر است که در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، یک بند با عنوان ماده ۲۸ وجود دارد که طبق آن سازمان آموزش و پرورش می تواند جهت تامین بخشی از نیروی مورد نیاز خود از طریق برگزاری آزمون استخدامی اقدام کند و در نظر داشته باشد که این روند با توجه به رعایت ضوابط و مقررات از میان دانش‌ آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و دانشگاه های سراسر كشور، با شرط گذراندن حداقل دوره یكساله مهارت آموزی در «دانشگاه فرهنگیان» انجام می شود.

منبع: بازار کار

خبر 10 بهمن 1401: فراخوان جذب در آموزش و پرورش استثنایی همزمان با آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش

به گزارش ایران سوال و به نقل از بازار کار، حمید طریفی حسینی با توجه به کمبود نیروی شدیدی که در آموزش و پرورش استثنایی وجود دارد گفت: فراخوان جذب و استخدام نیرو همزمان با آزمون استخدام آموزش و پرورش انتشار داده می شود.

به گزارش بازارکار، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، جناب آقای حمید طریفی حسینی در این نشست روی بحث کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد و گفت: این سازمان در واقع تعداد ۲۱۵۵ نفر نیرو دارد ولی هنوز یکی از مهم ترین معضلات ما همین بحث کمبود نیرو در این سازمان می باشد. تمام تلاشمان را می کنیم تا از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش و غیره بتوانیم این کمبود نیرو را برطرف کنیم.

وی در ادامه گفت که در سال گذشته تعداد ۸۶۸ نیرو در قسمت توانبخشی استخدام شدند و با توجه به اینکه این سازمان همچنان به نیرو نیاز دارد تمام تلاش خود را می کنیم تا هزار نیروی جدید را در سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور استخدام کنیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در ادامه عنوان کرد: فراخوان سنجش سلامت در سال های قبل در فصل تابستان در مدارس انجام میشد که دقیقا با ثبت نام دانش آموزان مصادف می شد و مدیران مدارس به پیش ثبت نام و همچنین نوبت دهی برای سنجش سلامت اقدام می کردند.

حمید طریفی حسینی افزود: اما برای سال تحصیلی آینده خانواده ها می توانند بدون مراجعه به مدرسه از طریق سامانه my.medu.ir ثبت نام سنجش سلامت فرزندان خود را انجام دهند که در حقیقت این اقدام همان انجام مرحله اول برای ثبت نام دانش آموزان در مدرسه می باشد. بعد از احراز هویت فرزندان پنج سال تمام که اسامی و اطلاعات فردی آنها را در اختیار داریم صفحه سنجش باز شده و ثبت نام آنها انجام می شود. مراحل ثبت نام بسیار ساده است و نیازی نیست که خانواده ها به کافی نت مراجعه کنند و حتی با گوشی همراه هم قابل اجرا است. اما اگر به هر دلیلی دسترسی جهت ثبت نام برای خانواده ها ممکن نباشد، مدیران مدارس و مراکز کودکستانی این کار را خودشان انجام می دهند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام کرد در حال حاضر ۴۴۰ پایگاه ثابت در نوبت صبح داریم که فعال هستند و طی روزهای آینده تعداد این مراکز به ۶۵۰ مرکز هم افزایش پیدا می کند و این مراکز در شیفت بعداز ظهر هم فعال خواهند شد گفت: خانواده ها خودشان می توانند نزدیک ترین محل و زمان سنجش را برای فرزندان خود انتخاب کنند سپس در زمانی که از پیش تعیین کردند مراجعه داشته باشند. البته ما پیشنهاد می کنیم تا همه کودکانی که مهر ماه سال ۱۴۰۲ باید به کلاس اول بروند کار سنجش خود را به سال بعد موکول نکنند و در اسرع وقت آن را انجام دهند.

طریفی حسینی در ادامه گفت: در خصوص ثبت نام دانش آموزان کلاس اول هم در ستاد ثبت نام آموزش و پرورش برنامه ریزی های لازم انجام شده و قرار است ثبت نام قبل از تابستان و به صورت الکترونیک انجام شود. زیرا اولین شرط برای ثبت نام، سنجش سلامت می باشد که ما آن را زودتر آغاز کردیم، البته که این موضوع هنوز به قطعیت نرسیده است و تصمیم گیری نهایی توسط آموزش و پرورش انجام می شود. اگر این اقدام نهایی شود چالش هایی همچون تامین نیروی انسانی و همچنین چالش کتب درسی برطرف می شود.

هزینه برای انجام سنجش سلامت چقدر است؟

وی پاسخ داد: هزینه برای انجام سنجش سلامت در سال های گذشته در پایگاه‌ها و از طریق دستگاه پوز انجام می شد که اکنون به همان شیوه درگاه انجام می‌شود و مبغلی به صورت وجه نقد دریافت نمی شود. هزینه سنجش سلامت هم مانند سال قبل همان ۶۰ هزار تومان می باشد. لازم به ذکر است که ما در حال رایزنی هایی هستیم تا سنجش سلامت سه دهک اول را به صورت رایگان انجام دهیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به این موضوع اشاره کرد که از امسال شایستگی‌ های حرکتی نیز در قالب سنجش سلامت آزموده می‌شود و در ادامه گفت: مراکزی که برای اختلالات یادگیری بود به مراکز جامع سلامت تبدیل شده است و موضوع سنجش را انجام می‌دهند.برای این کار برنامه‌ ریزی های لازم را انجام داده بودیم که این کار زودتر انجام شود، اما به فراهم شدن زیرساخت ها نیاز داشتیم که حالا این شرایط برایمان مهیا شده و از همین رو از سال بعد به صورت روتین از اول ماه مهر سنجش سلامت در مراکز انجام خواهد شد.

طریفی حسینی گفت: تاکید ما بر این موضوع است که سنجش سلامت از سن چهارسالگی انجام شود. البته که پنج سال تمام ها در اولویت هستند. ما قصد داریم که تشخیص به موقع انجام شود تا اگر دانش آموزی دچار مشکلی بود فرصت کافی برای درمان داشته باشیم.

افزایش ۲.۵ درصدی دانش‌آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: تلاش می کنیم تا دانش آموزانی که واجد شرایط حضور در مدرسه هستند را شناسایی کنیم. سال قبل ۸۰ هزار و ۸۵۷ نفر در مدارس خاص استثنایی مشغول تحصیل بودند که امسال ۸۲ هزار و ۸۲۷ نفر دانش آموز ثبت نام کردند که با این آمار افزایش ۲.۵ درصدی دانش آموزان را شاهد بودیم و همچنین یک بخشنامه ارسال کردیم تا افرادی که در منطق کم برخوردار سکونت دارند و به مدارس استثنایی دسترسی ندارند از برنامه های آموزشی ویژه ای برخوردار شوند.

حمایت ده میلیارد تومانی از دانش آموزان

وی افزود: همانطور که پیش از این به آن اشاره‌ کردیم سنجش بدو ورود نیز در ردیف ماموریت‌های این مرکز است. همچنین هر نوع از استعدادهایی که بتوانیم برای این بچه ها متصور شویم در این مراکز انجام می شود و در کنار آن ما یک شناسنامه الکترونیک تربیتی رشدی را از سال جدید خواهیم داشت که بخشی از آن توسط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک انجام می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: طی یک سال اخیر توانستیم ۴۵ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای را برای دانش آموزان آماده کنیم و طبق برنامه ریزی های انجام شده تعداد ۳۵ فضای ورزشی دیگر هم در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد که در افزایش سرانه ورزشی دانش آموزان بسیار موثر است. همچنین ۱۵ اتاق چندحسی برای دانش آموزان اوتیسم و ۱۵ فضای ویژه در مدارس برای نابینایان ایجاد کردیم.

طریفی حسینی بیان کرد: در استان‌هایی که کم برخوردار هستند ۱۰۰ کلاس درس را هوشمندسازی کردیم و کتابخانه های ۱۰۰ مدرسه را نیز از جهت کتاب های کمک آموزشی تجهیز کردیم. در این میان ۱۰۲ عنوان کتاب درسی را هم مناسب سازی کردیم و ۳۸ هزار جلد کتاب برای دانش آموزان نابینا به صورت درشت خط چاپ و توزیع شدند.

۹۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی سال گذشته در طرح سنجش تحت پوشش بودند

طریفی حسینی درخصوص سنجش سلامت دانش‌‌آموزان اتباع افغانستانی هم اعلام کرد: تعداد ۹۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی سال قبل در طرح سنجش تحت پوشش بودند که از این تعداد ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر جزو اتباع افغانستانی بودند که کار سنجش آنها را به صورت رایگان انجام دادیم و امسال هم همانند قبل با کد شناسایی وزارت کشور این مشکل حل خواهد شد.

منبع: بازار کار

خبر 4 بهمن 1401: احتمال برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش در سال جاری چقدر است؟

به گزارش وبسایت ایران سوال و به نقل از خبرگزاری ایسنا، معاون وزیر آموزش و پرورش نسبت به سوالی که با مضمون آیا امسال آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگزار خواهد شد یا نه پرسیده شد گفت: آزمون استخدامی برگزار می شود، اما با روش های پیشنهادی جدید.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص بودجه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲  جزئیاتی را عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای صادق ستاری فرد در نشستی خبری با بیان این موضوع که بودجه برش یک ساله تمدن یک ملت است گفت: اگر قرار باشد عنوان سیاسی را بر یک سند بودجه بگذاریم، بودجه را بالاترین سند سیاسی و همچنین مالی یک کشور می نامند. اگر هم قصد داریم بدانیم یک کشور به چه شکل اداره می شود باید بودجه آن را بررسی کنیم.

صادق ستاری فرد ادامه داد: نحوه تدوین و فرآیند تحقیق و بررسی بودجه در قانون اساسی مشخص شده و آنقدری اهمیت دارد که چندین اصل مهم در قانون اساسی برایش پیش بینی شده است.

وزارت آموزش و پرورش ۳۸ هزار نیروی بازنشسته دارد که مشغول به خدمت در این سازمان هستند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با یادآوری اینکه بودجه در نظر گرفته شده باید طبق اسناد و قوانین بالادستی طراحی و در انتها به تصویب برسد گفت: نهادهایی وظیفه نظارت روی اجرای بودجه را برعهده دارند و دیوان محاسبات هم مسئول نظارت بر حسن اجرای بودجه می باشد ولی درخصوص آموزش و پرورش می توان گفت این وزارتخانه بزرگ ترین دستگاه اجرایی کشور است و ۹۷۱ هزار پرسنل شاغل و ۳۸ هزار بازنشسته را که مشغول به فعالیت هستند در خود جای داده است و همچنین ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز دارد که به همین جهت جامعه هدف حداکثری دارد.

ستاری فرد در ادامه گفت: در سال جاری یعنی سال ۱۴۰۱  با توجه به تمام سختی هایی که بوده و پس از دوره سخت و پرفشار آموزش مجازی که به دلیل شرایط به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا و دو سه سال وقفه ای که در آموزش حضوری بوجود آمد و بعد از آن مدارس میزبان دانش آموزان شدند و در این بین نیازها هم به اقتضای شرایطی که وجود داشت تغییر کرده بود می طلبید که زیر ساخت های مورد نظر حتما تامین شود.

شیوه جبران کمبود نیروی کار با بازگشایی مدارس پس از دوران کرونا

وی با بیان این موضوع که در دایره نیروی انسانی اتفاق های بزرگی رخ داد گفت: در دوران کرونا ممکن بود از مواردی صرف نظر شود اما در بحث آموزش حضوری شرایط ایجاب می کرد که دقت بیشتری درخصوص تامین معلم و همچنین کلاس بندی ها داشته باشیم. سازمان اداری و استخدامی در این راستا با ما همکاری خوبی داشت و مجوز ۳۴ هزار و ۸۰۰ سهمیه استخدامی را داد که حدود ۲۱ هزار نفر از این تعداد را وزارت آموزش و پرورش جذب کرد.

او اضافه کرد: کسری نیرو را از محل به کارگیری بازنشستگان و حق التدریس شاغلین و بازنشستگان جبران کردیم و ۱۰۴ هزار نفر از دو محل نام برده با ما همکاری داشتند.

سازمان برنامه هنوز مبلغ اجرای طرح تثبیت و تعمیق یادگیری را پرداخت نکرده.

ستاری فرد نگرانی خود را نسبت به تخصیص ۳۰ درصدی اعتبارات کیفیت بخشی در سال جاری ابراز کرد و در ادامه گفت: سازمان آموزش و پرورش از سازمان برنامه انتظار همکاری داشت که این اتفاق رخ نداد. آموزش و پرورش طرح مربوط به تثبیت و تعمیق یادگیری را به اجرا درآورد اما متاسفانه تا به همین امروز هم سازمان برنامه جهت تخصیص مصوبه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی که ستاد مقابله با ویروس کرونا پیشبینی کرده بود اقدامی انجام نداده.

تسویه پاداش پایان خدمت ۷۲ هزار بازنشسته در سال ۱۴۰۰

پرداخت ۲۲ هزار میلیارد تومان از بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومانی اجرای رتبه‌بندی؛ تاکنون

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این موضوع که قانون نظام رتبه بندی معلمان پس از ۱۱ سال وقفه بالاخره تصویب شد گفت: ۲۲ هزار میلیارد تومان از بودجه پیش بینی شده ۳۸ هزار میلیاردتومانی تا به امروز برای رتبه بندی تخصیص داده شده . همچنین ۷۲ هزار بازنشسته هم در سال قبل یعنی سال ۱۴۰۰ داشتیم که در تاریخ ۱۵ آذر سال جاری پاداش پایان خدمتشان تسویه شد و از این لحاظ همراهی سازمان برنامه را شاهد بودیم.

ستاری‌فرد گفت: به دلیل کم و کاستی هایی که در اجرا و پرداخت حقوق همکاران در سال های قبل وجود داشت، از جمله معلمانی که در خارج از کشور مطالباتی داشتند تا اینکه دیوان عدالت آرایی را صادر کرد و طبق آن سازمان برنامه ۲۰ درصد از ردیف های اعتباری این وزارتخانه را کسر کرد که همین موضوع باعث شد تا در اجرای برخی برنامه های ما مشکلاتی به وجود آید که در این راستا باید برای سال آینده تدبیری اندیشید و این مطالبات از ردیف های اصلی وزارتخانه پرداخت نشود.

رشد ۲۱ درصدی بودجه آموزش و پرورش در سال آتی

پیش‌بینی ردیف بودجه برای اجرای سند تحول برای بار نخست

وی با عنوان این که برای سال بعد عدد پیشنهاد شده برای وزارت آموزش و پرورش ۲۴۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد که نسبت به سال جاری، ۲۱ درصد رشد داشته گفت: خوشبختانه پس از گذشت ۱۱ سال از اجرای سندتحول بنیادین، ردیفی به نام اجرای سندتحول درنظر گرفتند، اما ما انتظار داریم تا رقم پیش بینی شده در مجلس هم افزایش پیدا کند.

او افزود: امتیاز دیگر لایحه سال آینده این است که بودجه استقرار رتبه بندی را در ردیف اصلی حقوق و مزایا دیده‌اند که این می تواند اتفاق خوبی باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد که حقوق همکاران فرهنگی در استانها ۱۸۱ هزار میلیارد تومان است و در ادامه هم بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش در زمینه اعتبارات تملک سرمایه‌ای و عمرانی با کمبودهایی مواجه شده است. با توجه به اینکه اعتبارات عمرانی کل کشور ۲۶ درصد است اما اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش به تنهایی ۳۱ درصد کمتر از سال گذشته و منفی ۳۱ درصد است. همچنین اعتبارات سازمان نوسازی با ۱۵ درصد کاهش رو به رو است که امید داریم که در مجلس به طور ویژه ای مورد توجه قرار گیرد.

سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت در سال گذشته ۱۲.۹ و برای سال آینده ۱۱.۲ درصد است

ستاری‌فرد با اشاره به اینکه سهمیه بودجه برای سازمان آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت برای سال آینده ۱۱.۲ درصد است گفت: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت در سال ۱۴۰۰، حدود ۱۰ درصد، در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲.۹ درصد و برای سال ۱۴۰۲ حدود ۱۱.۲ درصد می باشد. انتظار دایم که این عدد به ۱۵ درصد هم برسد. سهمیه بودجه دستگاه آموزش و پرورش نسبت به بودجه همه دستگاه‌ها ۱۵ درصد است و این موضوع نشان می دهد که توجه دولت به وزارت آموزش و پرورش است.

او در همین راستا ادامه داد: سهم هزینه‌های غیرپرسنلی در لایحه بودجه سال آینده چیزی حدود ۲.۶ درصد است که این موضوع باعث می‌شود تا در مبحث اجرای برنامه های کیفیت بخشی با مشکلاتی رو به رو شویم. این نگرانی هنگامی بیشتر خواهد شد که همین بودجه هم دیرهنگام تخصیص یابد.

حذف بودجه سازمان آموزش و پرورش از محل هدفمندی یارانه‌ها؛ پدیدار شدن مشکلاتی در پرداخت ایاب‌ و ذهاب و همچنین هزینه‌های مدرسه های شبانه روزی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از حذف اعتبارات حوزه آموزش و پرورش از محل هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و عنوان کرد: در سال جاری (سال ۱۴۰۱) از تبصره ۱۴ هدفمندی مبلغی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار داشتیم که آن هم حذف شده و همین اتفاق باعث اختلال آموزش در حوزه‌هایی همچون ایاب و ذهاب، مدارس شبانه‌ روزی و… می شود.

میزان تعداد نفرات در کلاس های درس نباید بیشتر از ۲۳ نفر باشد.

ستاری‌فرد اضافه کرد: سازمان آموزش و پرورش در سالی که گذشت ۱۸ هزار و ۷۰۰ کلاس درس داشت که هر کدام با تراکم بالای ۴۰ نفر بودند و این افزایش جمعیت دانش آموزی به دلایلی مانند افزایش جمعیت اتباع رخ داده و با همه تلاش‌ها به ۱۶ هزار و ۶۰۰ کلاس درس رسیده است. کم شدن بودجه حوزه عمرانی مشکلات ما را در این زمینه بیشتر و عدالت تربیتی را خدشه دار می کند. سهم این دانش آموزان از معلم در هر کلاس درس در همچین شرایطی چقدر است؟

تعداد هر دانش آموز برای هر کلاس درس باید ۲۳ نفر باشد.

در مقطع متوسط اول تعداد ۱۳۵ هزار دانش‌آموز در کلاس های درس مختلط درس می‌خوانند؛ چه کنیم مشکل داریم

وزیر دستور داد که کلاس های متوسطه دوم نباید مختلط باشد.

او ادامه داد: تعداد ۱۳۵ هزار دانش آموز متوسطه اول داریم که در کلاس‌های مختلط درس می خوانند. گاهی پیش می آید که حتی سرویس بهداشتی شان هم به صورت مشترک می باشد. واقعا باید چکار کنیم؟ وزیر دستور داد به هیچ وجه نباید هیچ کلاس مختلط متوسطه دومی داشته باشیم که این امر به اجرا هم درآمد اما همچنان در مقطع متوسطه اول دچار مشکل هستیم و هنوز بالای ۸۴۰۰ کلاس درس متوسطه اول داریم که به صورت مختلط هستند. این موارد باعث خدشه دار شدن عدالت بین دانش آموزان و همچنین کیفیت آموزش می شود و ما در صدد جذب نیروی انسانی با کیفیت با اصلاح فرایندها و همچنین راهکارهای جذب معلم هستیم.

تعداد مدارسی که سرایدار ندارند به ۴۹ هزار مدرسه رسیده است.

اگر بخواهیم سرانه پرورشی روزانه هر کدام از دانش آموزان را محاسبه کنیم یک حبه قند هم نمی‌شود

ستاری‌فرد با تاکید بر اینکه ۴۹ هزار مدرسه سرایدار ندارند گفت: سرانه زیست شبانه روزی دانش آموزان در مدرسه های شبانه روزی، روزی ۱۹ هزار تومان می باشد که ما ۴۰۰ هزار دانش آموز شبانه روزی داریم. سرانه پرورشی روزانه هر یک دانش آموز یک حبه قند هم نمی‌شود و ۴۰ تک تومان است. کل اعتبار پرورشی ۱۰ ماه اخیر، ۲۵۰ میلیارد تومان بوده‌ است.

نرخ آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در دوره کرونا به ۲ درصد افزایش یافت

نمی شود تعلیم و تربیت دانش آموزان را به فضای مجازی سپرد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد که در دوران کرونا به دلیل مجازی بودن آمورش ها ۲ درصد به میزان آسیب های اجتماعی دانش آموزان افزوده شد و در ادامه گفت: حالا هم که هر اتفاقی رخ می دهد سریعا مدارس را تعطیل می کنند، با این وجود که نمی توان آموزش و پرورش را اداره کرد.

ستاری فرد با عنوان این جمله که خط مقدم ما مدرسه است افزود: آموزش و پرورش را به مدت ۱ ماه تعطیل کردند، ولی قانون هوای پاک که یک امر بسیار مهم است اجرا نمی‌شود.

او با پافشاری هرچه تمام تر گفت: نمی‌توانیم تربیت دانش آموزان را به فضای مجازی واگذار کنیم. تعطیلی مدارس در دوران همه گیری ویروس کرونا مشکلات زیادی را به همراه داشت و ضررات زیادی را به بحث آموزش و تربیت دانش آموزان وارد کرد. وقتی به هر دلیلی مدارس را تعطیل کنیم هر کسی که دسترسی داشته باشد استفاده‌ می‌کند، ولی افرادی که دسترسی برای آنها مشکل است نابود می‌شوند.

اینکه سند تحول بنیادین بخواهد اجرایی شود اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی را می طلبد.

در لایحه بودجه بدون اعلام نام دستگاه ۱۴۳۰ میلیارد تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شد

در سال ۱۴۰۲ سهم آموزش و پرورش از مالیات بر ارزش افزوده “صفر” است

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ تنها ۴۰ میلیارد تومان از ۲۰۰۰ میلیارد تومان سهم آموزش و پرورش در مالیات برارزش افزوده به ما تخصیص داده‌اند که این رقم بسیار کم است. این سهم برای سال ۱۴۰۲ هم که هنوز پیش بینی نشده است. پیشنهاد دیگری که داشتیم این بود که مبالغی را برای تامین امنیت و همچنین بالا رفتن سطح برگزاری امتحانات نهایی و تشکیل سابقه تحصیلی در لایحه برای آموزش و پرورش اختصاص دهند اما متاسفانه اعتباری در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی نشد. امید داریم مجلس هم در این زمینه کمک کند تا اعتبار اساسی برای این مورد لحاظ شود.

کسری ۱۵۰۰ میلیاردی امسال جهت پرداخت حق الزحمه خرید خدماتی‌ها

ستاری‌فرد به کسری اعتبارات ۱۵۰۰ میلیاردی امسال برای پرداخت حق الزحمه همکاران خرید خدمات پرداخت و گفت: مطالبات سال قبل تا خرداد ماه سال جاری (۱۴۰۱) را پرداخت کردیم ولی شرمنده این افراد هستیم که ۴ ماه از سال جاری هیچ پرداختی به آنها نداشتیم که در صدد تامین آن هستیم و همچنین برای سال بعد ۱۵۰۰ تومان کسری خواهیم داشت.

افراد تازه معلم شده ای که بعد از ابلاغ قانون استخدام شدند، مشمول رتبه بندی می‌شوند

او در خصوص صادر شدن احکام رتبه‌بندی نومعلمان عنوان کرد: با تصویب هیئت ممیزه به این جمع بندی رسیدیم که نومعلمان را مشمول رتبه بندی کنیم و سامانه برایشان باز و احکامشان تا قبل از پایان سال جاری صادر می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی که در خصوص وضعیت معلمان جدیدالورود به آموزش و پرورش که از طریق برگزاری آزمون استخدامی جذب این سازمان شده‌اند و ۴ ماه سر کلاس درس رفتند اما در گزینش پذیرفته نشده و در نهایت احکامشان همچنان صادر نشده است مطرح شد گفت: قانون در این باره می‌گوید هرگونه صدور احکام و پرداخت وجه منوط به تایید گزینش است. همکارانی که جدیدا استخدام شده اند (چه از طریق ماده ۲۸ و چه دیگر طرق که متعهد هستند) حتما باید تاییدیه گزینش را دریافت کنند و پس از آن احکامشان صادر می‌شود.

ستاری‌فرد در مورد محرومیت برخی معلمان از رتبه‌بندی در بعضی از استان‌ها بیان کرد: در آیین نامه رتبه بندی چهار دسته صلاحیت عنوان شده است که در قسمت شایستگی عمومی حداقل امتیاز برای کسب رتبه ۱۵۰ از ۳۰۰ است و هرکدام از مشمولان که ۱۵۰ امتیاز را کسب نکنند رتبه پنجگانه نمی‌گیرند و اگر همکاری یکی از رتبه‌های یک تا پنج را احراز نکند به مدت یک سال مزایای رتبه یک را مشمول می‌شود و بعد از یکسال مجدد ارزیابی می‌شود. اگر بعد از یک سال صلاحیت لازم را کسب نکند رتبه بندی اش قطع خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جاری برگزار می‌شود یا خیر؟ پاسخ داد: آزمون داریم اما دنبال روش جدیدی هستیم تا بتوانیم سازوکار جذب نیروی جدید و باکیفیت را فراهم کنیم. روش‌ مورد نظر هنوز نهایی نشده‌ است. پیشنهاد های ارائه شده باید در شورای سازمان اداری استخدامی کشور به تصویب برسد. بحث جذب نیروی انسانی به حدی واجب و مهم است که باید زمان زیادی را به آن اختصاص دهیم و به طرز جدی دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خبر 12 دی 1401: تلاش برای جذب معلم از طریق آزمون کارشناسی ارشد

به گزارش ایران سوال و به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جناب آقای صادق ستاری فرد گفت: تصمیم جذب معلم به واسطه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد هنوز قطعی نشده است.

صادق ستاری فرد در گفتگو با یکی از خبرنگاران ایرنا در خصوص روش های جذب نیرو در آموزش و پرورش بیان کرد: قرار است با توجه به هماهنگی هایی که با سازمان امور اداری و استخدامی کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه شده است، شیوه جدیدی را جهت جذب نیروی انسانی مورد نیاز و جبران کمبود نیروهای مدارس عاقبت اندیشی کنیم.

او همچنین با بیان اینکه پیگیر الگوی تامین نیروی انسانی خواهیم بود، افزود: در این راستا هماهنگی های لازم را با سازمان سنجش را انجام خواهیم داد و ظرفیت های موجود را به عمل میگیریم تا از طریق آزمون کارشناسی ارشد مثل کنکور سراسری بخشی از این کمبود نیرو را تامین کنیم.

وی در ادامه یادآور شد که آزمون کارشناسی ارشد ظرفیتی می باشد که بعد از برگزاری آن می توان بخشی از کمبود نیروی انسانی را از طریق این ظرفیت به عنوان نیروی متعهد خدمت پس از دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بپذیریم.

ستاری فرد عنوان کرد: تمامی موارد مربوط به نحوه توزیع استانی و منطقه‌ای را پس از نهایی شدن این موضوع سریعا مشخص می‌کنیم و پس از هماهنگی های لازم در دفترچه آزمون کارشناسی ارشد قرار می دهیم.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، چند مدتی است که در فضای مجازی موضوع جذب معلم و کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش بسیار داغ است و توجه بسیاری از کارجویان و داوطلبین را به خود جلب کرده است و حتی در این بین بعضی از شبکه های اجتماعی مدعی شدند که ماده ۲۸ مربوط به جذب نیرو از طریق برگزاری آزمون استخدامی در این وزارتخانه حذف شده است.

بندی با عنوان ماده ۲۸ در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان وجود دارد که این ماده شامل تمامی افرادی که از سایر دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل شده‌اند می شود. همه ساله بخشنامه ای از سمت سازمان امور استخدامی کشور ابلاغ می‌شود تا داوطلبانی که به کار کردن در دستگاه‌های اجرایی کشور تمایل دارند بتوانند متناسب با مدرک تحصیلی و همچنین شرایط تعیین شده جهت ثبت نام در رشته‌های مورد علاقه خود ثبت نام کنند که در این راستا بخشی از آن‌ها هم به سازمان آموزش و پرورش کشور مربوط می شود.

این سری از متقاضیان باید یک آزمون علمی را پشت سر بگذارند و اگر در این آزمون رتبه قبولی را کسب کرده و پذیرفته شدند، در ادامه باید همانند متعهدان خدمت روال بعدی یعنی بخش مصاحبه تخصصی و همچنین گزینش را هم پیش ببرند. داوطلبانی که بتوانند هر سه مرحله را با موفقیت طی کنند به عنوان مهارت آموز مشمول ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به این دانشگاه معرفی شده و باید دروسی را در طرح دو پودمان بالای ۶۷۰ تا ۷۰۰ ساعت پشت سر بگذارند.

آقای ستاری فرد در همین مضمون قبل تر به ایرنا گفنه بود هنوز به صورت قطعی مشخص نشده که ماده ۲۸ را حذف می کنیم و روش های دیگر را برای جذب نیروی مورد نظر انتخاب خواهیم کرد یا خیر.

وی در آخرین سخنان خود افزود: به بررسی تمامی روش‌هایی که می‌تواند به جذب نیروی با کیفیت در آموزش و پرورش کمک کند می پردازیم تا نه تنها بتوانیم کمبود نیروی انسانی را در این وزارتخانه جبران کنیم، بلکه شیوه‌ای پیش بینی شود که نیروی با کیفیت جایگزین شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

خبر 7 دی 1401: خبر استخدام 13 ورزشکار به عنوان سرباز معلم در آموزش و پرورش

به نقل از خبرگزاری برنا، معاون آموزش و منابع انسانیِ تربیت بدنی آموزش و پرورش گفت: 13 ورزشکار به عنوان سرباز معلم در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند.

معاون آموزش و منابع انسانیِ تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش جناب آقای مجتبی وظیفه دان در گفتوگویی با خبرنگار خبرگزاری برنا با اعلام خبر جذب 13 ورزشکار در آموزش و پرورش گفت: طبق توافقی که بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش انجام شد، قرار بر این شد که همه قهرمانان ورزشی که تا به حال خدمت سربازی را طی نکرده‌اند، در هر منطقه‌ای که فعالیت دارند، بدون هیچ سقف و استثنائی به عنوان معلمان تربیت بدنی و ورزشی‌، دوره سربازی خود را پشت سر بگذارند.

مجتبی وظیفه دان بیان داشت: از سوی سازمان وزارت و ورزش جوانان اسامی 20 ورزشکار در همین راستا به ما اعلام شد که از این تعداد 6 نفر به دلیل نداشتن مدارک تحصیلی مورد نظر انتخاب نشده و رد صلاحیت شدند. زیرا یکی از شرایط عمومی استخدام طبق ماده 42 قانون مدیریت خدمات کشوری داشتن مدرک بالاتر از فوق دیپلم است که این 6 نفر دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم بودند.

وی تصریح کرد: همچنین بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل در وزارت آموزش و پرورش که مربوط به معلمان کشور است، حداقل مدرک مورد نیاز کارشناسی می باشد.

وظیفه دان افزود 2 نفر از این ورزشکاران از حضور در طرح سرباز معلم انصراف دادند و در نهایت 13 نفر بعد از طی مراحل اولیه و بررسی صلاحیت ها به گزینش معرفی شدند و پیگیر کارهای استخدام شدند.

وی همچنین یادآور شد که ورزشکاران پذیرفته شده بعد از طی کردن دوره های مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان کار خود را به صورت رسمی آغاز می کنند.

منبع: خبرگزاری برنا

خبر 30 آذر 1401: ماده 28 بطور قطعی حذف نشده است

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاظر در خصوص حذف یا عدم حذف آزمون آموزش و پرورش (ماده 28) تصمیم قطعی گرفته نشده است.

صادق ستاری فرد امروز در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره روش‌های جذب نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: اکنون این موضوع در حال پیگیری است و روش‌های در نظرگرفته شده در کوتاه مدت جمع‌بندی و اعلام می‌شود.

وی افزود: شاید از ساز و کار ظرفیت‌های دیگر برای تربیت نیروی انسانی استفاده کنیم، به عنوان نمونه روشی را پیش‌بینی و بررسی می کنیم که امکان جذب نیروی انسانی برای آموزش و پرورش از طریق آزمون کارشناسی ارشد در اسفند انجام شود اما این پیشنهاد تا کنون نهایی نشد و پیشنهادات مشابه را با سازمان اداری استخدامی و سنجش دنبال می‌کنیم، تا به یک جمع بندی نهایی برسیم.

ماده ۲۸ بطور قطعی حذف نشده است

ستاری فرد در پاسخ به این پرسش که آیا آزمون ماده ۲۸ برای جذب نیرو در آموزش و پرورش پایان یافته است، عنوان کرد: هنوز قطعی نشده که آیا ماده ۲۸ را کنار خواهیم گذاشت یا احیانا روش‌های دیگر را انتخاب خواهیم کرد.

وی افزود: همه روش‌هایی که می‌تواند به جذب نیروی با کیفیت در آموزش و پرورش کمک کند را بررسی می کنیم تا در کنار جبران کسری و کمبود نیروی انسانی، شیوه‌ای پیش بینی شود که نیروی با کیفیت جایگزین شود.

به گزارش ایرنا، در چند روز گذشته موضوع جذب نیروی انسانی در فضای مجازی توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است، برخی از شبکه‌های اجتماعی مدعی حذف آزمون ماده ۲۸ برای جذب نیرو شده بودند.

ماده ۲۸ چیست؟

در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، بندی با عنوان ماده ۲۸ وجود دارد که این ماده شامل همه افرادی می‌شود که از سایر دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل شده‌اند. هرساله از طرف سازمان امور استخدامی کشور بخشنامه‌ای ابلاغ می‌شود تا افرادی که مایل به کار در دستگاه‌های اجرایی کشور هستند در رشته‌هایی مورد علاقه خود ثبت نام کنند که در این راستا بخشی از آن‌ها هم به آموزش و پرورش تعلق پیدا می‌کند.

این گروه یک آزمون علمی دارند که اگر در آزمون علمی پذیرفته شدند، باید همانند متعهدان خدمت روند مصاحبه و گزینش را طی کنند. افرادی که هر سه مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند به عنوان مهارت آموز مشمول ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به این دانشگاه معرفی می‌شوند تا یکسری دروس را در قالب دو پودمان بالغ بر ۶۷۰ تا ۷۰۰ ساعت پشت سر گذارند.

این گروه در دروس خودشان و در دانش نظری افراد متخصصی هستند، اما روش‌ها و فنون روش تدریس جدید معلمی را نگذرانده‌اند تا بدانند چگونه باید دروسی که خودشان یادگرفته‌اند را به دیگران منتقل کنند. از این رو ما دوره (PCK) که در واقع دانش تربیتی و موضوعی است را برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم. این دوره شامل روش‌ها و فنون تدریس، روانشناسی تربیتی، کارآموزی، اقدام‌پژوهی، شیوه‌های سنجش از آموخته‌های دانش آموزان، اخلاق حرفه‌ای و… است.

افرادی که۲ پودمان را با موفقیت طی می‌کنند و افرادی که کارآموزی را با موفقیت بگذرانند به حوزه معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برای آزمون اصلح معرفی می‌شوند. در نهایت به کسانی که حد نصاب نمره را کسب کنند گواهی صلاحیت حرفه معلمی داده خواهد شد. در صورتی که شخص این گواهی را کسب کند می‌تواند به عنوان نیرویی آموزش و پرورش و در جایگاه معلم وارد سیستم آموزشی کشور شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

خبر 14 آبان 1401: خبر برگزاری آزمون استخدامی ماده 28 در سال آینده

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کمبود معلم گفت: در سال آینده، جبران کمبود معلم خوزستان از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون ماده 28 خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کمبود معلم گفت: سال آینده بخشی از کمبود معلم را از دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی ماده ۲۸ جبران خواهیم کرد.

مسعود حمیدی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نحوه جبران کمبود نیروی معلم در استان، اظهار کرد: با توجه به طرح رتبه‌بندی، احتمالا سال آینده ریزش شدیدی در نیروها خواهیم داشت اما قول داده شده که از طرف دیگر جذب خوبی نیز داشته باشیم.

وی افزود: خوشبختانه امسال دانشگاه فرهنگیان به میزان خوبی دانشجو جذب کرد و در نتیجه در سال آینده بخشی از کمبود معلم را از دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی ماده ۲۸ جبران خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: بر اساس برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش نهایتا تا سال ۱۴۰۴ یا ۱۴۰۵، این وزارت می‌تواند کمبود معلم را به طور کامل برطرف کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

استخدام آموزش و پرورش سال ۱۴۰۰

خبر 23 دی 1400: نام‌ نویسی و آزمون استخدام آموزش و پرورش تا قبل از پایان سال جاری

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکان‌پذیر است، گفت: همه تلاشمان بر این است که تا قبل از پایان سالجاری، نام‌نویسی و آزمون برای جذب حدود ۳۵ هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش در کشور انجام شود.

به گزارش ایرنا قاسم احمدی لاشکی روز پنجشنبه در نشست با روسای ۲۲ گانه آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: مناسب‌ترین راه برای جذب و تربیت معلمان خوش فکر و نخبه، مسیر دانشگاه فرهنگیان بوده و راه رسیدن به کیفیت مناسب در آموزش‌های مدارس، کاهش جذب نیروهای آموزش و پرورش از طریق راه‌های غیرعلمی است.

وی بیان کرد: تربیت معلم، رکن اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محسوب می‌شود و راز کاهش مسائل مختلف کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم و براساس مبنای علمی امکانپذیر است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: عدالت آموزشی با داشتن فضای ایمن آموزشی رابطه مستقیمی دارد و باید تلاش کرد تا عدالت در ساخت فضاهای آموزشی ایمن در کشور و استان‌ها به صورت مطلوب اجرایی شود.

وی با اشاره به تربیت دانش آموزان براساس ساحت‌های ششگانه سند تحول بنیادین ادامه داد: مسائل و آموزه‌های تربیتی نباید همگام با مسائل آموزشی مورد توجه قرار گیرد و استفاده از فضای مجازی برای تدریس غیرحضوری، ضرورت توجه به آسیب‌های اجتماعی را دوچندان کرده است.

احمدی لاشکی، استقلال در قانونگذاری برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت مطلوب و مصون بودن آموزش و پرورش از فشارهای بیرونی و سیاسی را از مهمترین عوامل پیشرفت آموزشی در جوامع پیشرفته عنوان کرد.

نماینده تام الاختیار مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در سفرهای استانی به هرمزگان گفت: باید تلاش شود آموزش‌های حضوری بار دیگر بیشترین روش در مدارس کشور باشد و معضلات و مسائل آموزشی و تربیتی با حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس کاهش یابد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

خبر 22 دی 1400: اعمال ضریب برای افراد دارای سابقه در آزمون استخدمی آموزش و پرورش

مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری در تشریح جزئیات نشست امروز (سه‌شنبه 21 دی) این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه طرح ساماندهی، تأمین و تربیت نیروی انسانی آموزشی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت و 8 ماده از آن  به تصویب رسید.

وی افزود: بر اساس این طرح وزارت آموزش و پرورش مکلف است در آزمون‌های استخدامی موضوع ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، برای افرادی که در امور آموزش و پرورش با واحدهای دولتی و غیردولتی وزارت آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند، به ازای یک سال سابقه تمام وقت، ضریب 1.1  برای نمره مکتسبه آنها در آزمون محاسبه کنند و به ازای هر سال سابقه بیشتر حداکثر تا 5 سال سابقه، این ضریب به میزان یک دهم افزایش یابد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: بر اساس این طرح افرادی که متقاضی استخدام در آموزش و پرورش هستند می‌توانند بر اساس رشته‌ خود در آزمون ماده 28 شرکت کنند و پس از طی مراحل قبولی بتوانند در کلاس‌های درس حضور داشته باشند.

اسماعیلی تصریح کرد: بر این اساس کار بررسی این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات به پایان رسید و این طرح برای بررسی در صحن مجلس تقدیم هیأت رئیسه می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی را برطرف خواهد کرد، ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده از سوی مسئولان آموزش و پرورش این وزارتخانه با کمبود 150 هزار معلم مواجه است و در این طرح با توجه به اینکه طی 3 سال آینده نیاز  رو به افزایش است، جبران نیروی انسانی پیش‌بینی خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: تاکنون طرح‌های مصوب در زمینه استخدامی معلمان معطوف به گذشته بوده ولی این طرح معطوف به آینده است و نیازهای آموزش و پرورش در آینده را برطرف خواهد کرد ضمن اینکه طرح مذکور به هیچ عنوان برای دولت بار مالی ندارد چرا که وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر به تمامی نیروهای غیررسمی خود حقوق پرداخت می‌کند و این طرح فقط قصد ساماندهی نیروهای غیررسمی را دارد.

خبر 20 دی 1400: به زودی فراخوان جذب نیرو در آموزش و پرورش منتشر می شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فراخوان استخدام در آموزش و پرورش به‌زودی اعلام می‌شود، گفت: سند فرادستی به نام سند تحول بنیادین داریم که حاصل فعالیت صاحبنظران تعلیم و تربیت است که ۱۰ سال از تصویب آن می‌گذرد و اکنون زمان استقرار آن است.

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، امشب در برنامه به وقت ایران شبکه آموزش درباره سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار کرد: سند فرادستی به نام سند تحول بنیادین داریم که حاصل زحمات زیاد صاحب نظران هست و در سال ۱۳۹۰ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید؛ همچنین این سند به دلیل نظام مند بودن مورد تأیید رهبر معظم انقلاب است اما ۱۰ سال از آن می‌گذرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مهم ترین کاری که در آموزش و پرورش در این خصوص باید انجام شود، استقرار سند تحول است، ادامه داد: دوستان ما کارهایی را انجام دادند و به نظر می‌رسد برای اینکه بتوانیم نمود عینی سند را ببینیم بعضی از اقدامات باید انجام شود و در برنامه عملیاتی، نقشه راه سند باید ترسیم شود.

 ربط رتبه‌بندی به کیفیت آموزشی

نوری درباره لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: این لایحه حدود ۷۸۰ هزار نفر از همکاران فرهنگی را شامل می شود که تغییرات مطلوبی در مجلس داشت. کاهش زمان رتبه‌ها و توجه به معلمان مدارس استثنایی، عشایری و مرزی از جمله آن است.

وی ادامه داد: در این راستا بخشی از اقدامات آیین‌نامه‌ را انجام دادیم و گزارش اولیه آیین‌نامه روز گذشته در شورای معاونان ارائه شد و شورای عالی آموزش و پرورش موظف شد تا با استفاده از کارشناسان مجرب، این موضوع را به کیفیت آموزش ربط دهد و ما بتوانیم از این امتیاز خوب در راستای ارتقای سطح تربیتی نظام آموزش و پرورش استفاده کنیم؛ البته هنوز قانون رتبه‌بندی به ما ابلاغ نشده است و منتظر هستیم اما کارمان را نیز به موازات آن آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه رکن رکین آموزش و پرورش برای ارائه خدمات به دانش‌آموز و در بحث تربیت شایسته دانش آموزان، قطعاً «معلم» است، افزود: متأسفانه شاهد هستیم که ورود معلم، در سال های اخیر به آموزش و پرورش به غیر از دانشگاه تربیت معلم و تربیت دبیر شهیدرجایی، از روش های دیگر هم اتفاق می‌افتاد که این به نفع نظام آموزش و پرورش کشور نبود و برخی از این معلمان صلاحیت لازم را برای تربیت دانش‌آموزان نداشتند، به همین دلیل و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، قرار شد ورود معلمان تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و مراکز تربیت معلم باشد زیرا این دانشگاه ها موظف هستند افراد را برای تعلیم و تربیت آماده کنند.

فراخوان جذب نیرو در آموزش و پرورش به‌زودی اعلام می‌شود

نوری تصریح کرد: در رشته هایی که به آنها نیاز داریم و آن رشته ها را در این دانشگاه‌ها نداریم، اجازه ورود و جذب معلمان از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان صادر شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس فراخوانی که به زودی از طریق وزارت آموزش و پرورش خواهیم داد، قصد جذب ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر از علاقه‌مندان به حرفه معلمی را که در سایر دانشگاه ها تحصیل کرده‌اند، برای آموزش معلمی در مناطق محروم داریم.

منبع: خبرگزاری فارس

خبر 12 دی 1400: یک الی دو ماه تا انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه در نظر دارد برای کمبود معلم، دانش آموخته هایی با مدرک کارشناسی به بالا از سایر دانشگاه ها را در آزمون جذب و استخدام کند.
آقای قاسم احمدی لاشکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: دفترچه آزمون تهیه و به سازمان سنجش تحویل داده شده است و آزمون در یکی دو ماه آینده برگزار می‌شود.
وی گفت: در حال اخذ مجوز برگزاری آزمون از سازمان امور اداری و استخدامی هستیم و تعداد ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر پذیرفته خواهند شد که از مهر ۱۴۰۱ وارد کلاس‌های درس می‌شوند.
آقای احمدی لاشکی افزود: این افراد پس از گذراندن دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.
وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم برای استخدام این معلمان را در نظر گرفته است و اسامی پذیرفته شدگان ۲ تا ۳ برابر ظرفیت پذیرش اعلام می‌شود و از بین این افراد ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر پذیرفته خواهند شد.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: دانش آموختگان دانشگاه‌ها براساس بوم هر استان پذیرفته خواهند شد و در صورت جابجایی از یک استان به استان دیگر رابطه استخدامی آن‌ها قطع می‌شود و شخص دیگری جایگزین آن‌ها خواهد شد.
آقای احمدی لاشکی گفت: از معلمان تعهد خدمتی ۱۰ ساله گرفته می‌شود که در مدارس همان استان مشغول به تدریس شوند.
وی افزود: برای حل مشکل کم شدن حقوق و بیمه معلمان خرید خدمات نامه‌ای به رئیس دفتر رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی ارسال کرده ایم تا اعتبار حقوق این معلمان به طور کامل پرداخت شود.
آقای احمدی لاشکی گفت: از طریق مجلس هم پیگیر هستیم تا رای دیوان محاسبات برای بیمه معلمان خرید خدمات را تغییر دهیم.
وی ادامه داد: براساس رای دیوان محاسبات حداکثر ساعت کار معلمان خرید خدماتی از ۴۴ به ۲۴ ساعت کاهش یافته و بیمه آن‌ها ۲۰ روزه در نظر گرفته شده است.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش به حل مشکل معلمان مشمول استخدام دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی اشاره کرد و گفت: طبق قانون معلمانی که دوره یک ساله از یکی از این دو دانشگاه را گذرانده و در آزمون اصلح دانشگاه پذیرفته شده اند باید احکام حقوقی خود را دریافت کنند.
آقای احمدی لاشکی افزود: پیگیر افزایش حقوق سرایداران و خدمتگزاران مدارس از سازمان امور اداری و استخدامی نیز هستیم.

خبر 6 دی 1400: اعلام سهمیه استخدامی آموزش‌ و پرورش در سال 1400

رئیس مرکز برنامه‌­ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال جاری گفت: از خرداد ماه امسال آماده برگزاری آزمون هستیم. توزیع سهمیه انجام شده و فقط منتظریم که سازمان اداری و استخدامی مجوز برگزاری آزمون را به سازمان سنجش بدهد که به محض صدور مجوز، ثبت‌نام آغاز و آزمون برگزار می شود.
ناصر سلیمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال ۵۱ هزار سهمیه استخدامی گرفتیم که ۲۶ هزار سهمیه مربوط به متعهدین خدمت بود که آزمونشان برگزار  شد اظهار کرد: اکنون همه پذیرفته‌شدگان در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مشغول به تحصیل هستند و چهارسال دیگر معلم ما خواهند بود.
وی افزود: ۲۵ هزار سهمیه استخدام ما باقی مانده که از محل ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یعنی برگزاری آزمون استخدامی جذب می‌شوند. حدود ۹۸۰۰ سهمیه هم از سال گذشته باقی مانده که روی همدیگر حدود ۳۴ هزار و ۸۰۰ سهمیه استخدام می‌شود.
رئیس مرکز برنامه‌­ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی گفت: ما از خرداد ماه امسال آماده برگزاری آزمون هستیم. توزیع سهمیه انجام شده و فقط منتظریم که سازمان اداری و استخدامی مجوز برگزاری آزمون را به سازمان سنجش بدهد که به محض صدور مجوز، ثبت‌نام آغاز و آزمون برگزار می شود.
سلیمان‌زاده افزود: خود ما به جد پیگیر برگزاری آزمون هستیم، زیرا کمبود نیرو وجود دارد و اگر این افراد جذب شوند باید یک دوره مهارت‌آموزی نیز بگذرانند تا بتوانیم مهر ۱۴۰۱ به عنوان معلم از آنها استفاده کنیم.

خبر 17 شهریور 1400: آخرین خبر از وضعیت «کارنامه سبزها» در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه، معرفی داوطلبان به مراکز مصاحبه و بررسی مدارک حقی برای استخدام ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد  تمامی فرآیندهای برگزاری آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور انجام می‌شود.
ناصر سلیمانزاده درخصوص اعتراض داوطلبان آزمون استخدامی پیمانی سال 1399 تحت عنوان «کارنامه سبزها» در 3 بند، جهت تنویر افکار عمومی، توضیحاتی به شرح زیر ارائه داد:
در قوانین استخدامی کشور تعریفی برای عبارت «کارنامه سبز» یا عناوین مشابه دیگر وجود ندارد. و مطابق ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری، به­ کارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی صرفاً پس از پذیرفته شدن در امتحانات عمومی و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکان­پذیر است.
شرایط و ضوابط مربوط در «دفترچه راهنمای هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور» و «دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی» به صراحت اعلام و در آبان ماه 1399 جهت اطلاع کلیه داوطلبان از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، منتشر شده است.
بر این اساس داوطلبان شرکت کننده در امتحان مذکور، با علم و آگاهی کامل از شرایط و ضوابط اعلام شده، اقدام به ثبت­ نام و شرکت در آزمون نموده‌ و در راستای صیانت از حقوق سایر داوطلبان آزمون مذکور، رعایت کلیه شرایط و ضوابط آزمون برای همه داوطلبان شرکت کننده الزامی است.
مطابق مقررات مربوطه، معرفی داوطلبان جهت انجام مصاحبه استخدامی، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، منوط به کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی (مجموع 40 درصد نمرات حیطه عمومی و 60 درصد نمرات حیطه تخصصی با احتساب ضریب 4/1 بومی) بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده به ترتیب نمرات مکتسبه، با در نظر گرفتن سهمیه­ های قانونی (ایثارگران و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور) و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری صورت می‌پذیرد.
افراد پس از انجام مصاحبه تخصصی، بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن (70) درصد برای آزمون کتبی و (30) درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) در شغل محل انتخابی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان «قبول نهایی» به آموزش و پرورش معرفی شده تا بعد از «تأیید صلاحیت‌های عمومی گزینش» و «شرکت در دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی» از ابتدای سال تحصیلی 1401-1400 استخدام شوند.
کلیه پردازش های انجام شده بر روی نمرات و «کسب نمره حد نصاب»، برای همان «کد شغل محل انتخابی» اعتبار داشته و صدور کارنامه در مرحله اول، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، برای معرفی داوطلبان به مراکز مصاحبه و بررسی مدارک، صرفاً جهت اطلاع داوطلب بوده و هیچ­ حقی برای استخدامی فرد ایجاد نمی‌کند. علاوه بر آن، تمام فرآیند برگزاری آزمون از ثبت نام تا اعلام نتیجه نهایی، با سازمان سنجش آموزش کشور و با نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور صورت گرفته و آموزش و پرورش، هیچ دخالتی در «قبولی» یا «مردودی» افراد ندارد.
به استناد تبصره یک ماده (24) دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی (بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخ 19 مهرماه 1393 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور)، درج اطلاعات افراد پذیرفته نشده دارای حدنصاب نمره و نتایج امتحان مشترک در سامانه امتحانات، حقی برای افراد جهت استخدام در دستگاه‌های اجرایی ایجاد نمی­ نماید. بنابراین حقی از افراد تضیع نشده و اگر داوطلبی نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض داشته، می تواند در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اعتراض خود را ثبت و پیگیری نماید.
در ضمن؛ با توجه به این که با انتخاب شغل-محل جدید، امتیاز افراد به لحاظ «ضریب بومی» تغییر می کند، امکان تکمیل ظرفیت برای این آزمون وجود ندارد. به همین علت، سهمیه باقی مانده ار برخی شغل-محل ها به آزمون استخدامی سال جاری منتقل شده است.

خبر 18 مرداد 1400: ثبت‌ نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش بزودی آغاز می‌شود (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم.
علی الهیار ترکمن معان برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره آخرین جزئیات از استخدام در این وزارتخانه اظهار کرد: مجور برای جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم در دوره چهارساله و ۲۵ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ صادر شده است.
وی با بیان اینکه اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم، گفت: کمتر از ۱۰ هزار سهیمه استفاده نشده از سال قبل نیز داریم که به این آمار اضافه می‌شود.
الهیار ترکمن درباره نیروهایی که در آستانه بازنشستگی هستند نیز بیان کرد: تعداد افرادی که اسفند ماه به بازنشستگی می‌رسند، زیاد هستند اما با استفاده از ظرفیت‌های ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری می‌توانیم خدمتشان را استمرار دهیم و هم با توجه به شرایط رتبه بندی خیلی ها خودشان درخواست بازنشستگی نداده‌اند.
وی اضافه کرد: توصیه ما نیز این است که امسال و سال بعد، اگر فردی امکانش را دارد، درخواست بازنشستگی ندهد زیرا رتبه‌بندی به هرشکل تصویب و اجرا می‌شود و اثرات خوبی دارد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تعداد آن دسته که از فرهنگیان که حکم بازنشستگی‌شان تا آخر تابستان و اول مهر صادر می‌شود، حدود ۲۲ هزار نفر است.
وی با اشاره به کمبود نیرو در آموزش و پرورش گفت: ۱۹۷ هزار کمبود نیرو داریم که درباره این تعداد با سازمان اداری استخدامی تفاهم کردیم اما ۶۰ هزار مجور جذب داریم.
الهیار ترکمن افزود: روند جذب و ساماندهی نیروی انسانی ما طبق روال سال گذشته است و همچنین تعدادی از دانشجومعلمان هم امسال فارغ التحصیل شده و وارد مدارس می‌شوند.
پیگیر اخبار و اطلاعیه های لحظه ای در خصوص زمان شروع و جزئیات ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش 1400 از طریق کانال، اینستاگرام و سایت “ایران سوال ” باشید.

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

خبر 13 مرداد 1400: آخرین اقدامات جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش

به گزارش برنا؛ کمبود معلم به عنوان یکی از اولویت‌های نظام آموزش و پرورش محسوب می‌شود.  البته تاکنون اقدامات فراوان برای جبران این نارسایی انجام شده اما این مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

کمبودهای نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش چگونه برطرف می‌شود؟

قاسم احمدی لاشکی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین اخبار برای استخدام معلمان به خبرنگار برنا گفت: کمبود فراوان در نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد. هرچند تلاش شده تا مشکلات در این باره ایجاد نشود. 88 هزار نیروی شرکتی و نیروی حق التدریس و شرکتی تعیین تکلیف شده و بیش از 80 هزار نفر راهی دانشگاه فرهنگیان از طریق اعمال ماده 28 و دوره 4 ساله  جذب می‌شوند.

احمدی لاشکی افزود: البته با خروج این افراد و گذشت 4 سال از دانشگاه فرهنگیان برای آینده که تا 1403 کمبودها را حس می‌کنیم و بعد از آن نرخ رشد جمعیت دانش آموزی به حد متعادل می‌رسد. معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: بنابراین از دولت جدید انتظار می‌رود تا در حوزه نیروی انسانی به عنوان مهمترین شاخص در وزارت آموزش و پرورش لحاظ شود.  او درباره دیگر تمهیدات برای معلمان افزود: هم‌اکنون با تدابیر اتخاذ شده اضافه کار شاغلین، پرداخت اضافه کار به بازنشستگان، نیروهای خرید خدمت، سرباز معلم و … در نظر گرفته شده است.

اقدامات مقطعی و مسکن برای جبران کمبود معلم

لاشکی تاکید کرد: تمامی این اقدامات  مقطعی است که با جذب نیروی انسانی کمبود معلم برطرف شود. دلیل بروز این مقوله هم این است که در یک دوره زمانی مراکز تربیت معلم تعطیل شده و امروز این مسئله باعث رفع کمبود معلم شده است. او درباره کارنامه سبزها و حواشی‌ در این باره افزود: بر اساس قانون آزمون برگزار شده است. احمدی لاشکی ادامه داد: افرادی که نمره حداقلی یعنی 10 از20 را کسب کنند برای یک دوره 2 ساله راهی دانشگاه فرهنگیان می‌شوند. آنها به عنوان معلم استخدام می‌شوند. همچنین در صورت عدم کسب نمره مناسب نمی‌توان این افراد را جذب کرد.معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت:  27 هزار و 300 ردیف استخدامی از سازمان اداره امور استخدامی با عنوان کارنامه سبزها  مجوز گرفته‌اند. با این تفاسیر نمی‌توان 27 هزار و 301 نفر را جذب کرد. بالاخره دو و نیم برابر ظرفیت اعلام شده است. این افراد باید بعد از گذراندن مراحل مصاحبه و گزینش در صورت تایید جذب می‌شوند. به گفته او اگر سازمان اداره امور استخدامی سهمیه را اضافه کند می‌توان اقدامات در این زمینه جذب را انجام داد، در غیر این صورت کاری از وزارت آموزش و پرورش بر نمی‌آید.

آیین نامه اجرایی مدارس به روز می‌شود

احمدی لاشکی درباره آیین نامه اجرایی مدارس گفت: هنوز جدیدترین آیین نامه اجرایی برای سال 79 با قدمت 21 سال قبل است. او افزود:  این آیین نامه در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد و در روزهای آینده به تمامی مدارس کشور ابلاغ می‌شود.معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: تاکنون 161 ماده آماده شده و به باور بنده بسیاری از مسائل روز مدارس و اختیارات  را به شورای مدارس برای استقلال مدارس در این آیین نامه جدید با امضای وزیر آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود.

منبع: خبرگزاری برنا

اعلام ظرفیت آموزش و پرورش استان ها در آزمون استخدامی پیش رو

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران سوال برای یکایک شما کارجویان گرامی، در این بخش آخرین اخبار مهم منتشر شده در خصوص تعداد جذب آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ به تفکیک هر استان را اطلاع رسانی می نماییم.
تا این لحظه سهمیه های آموزش و پرورش استان های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، بوشهر، فارس و گلستان در آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰ اعلام شده است.
+ خبر استخدام  ۳۵۴۳ نفر در آموزش و پرروش سیستان و بلوچستان
+ خبر استخدام  ۱۷۰۰ نفر در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی
+ خبر استخدام ۳۲۳۰ نفر در آموزش و پرورش خراسان رضوی
+ خبر استخدام ۳۷۸ نفر در آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی 
+ خبر استخدام ۲۷۶۸ نفر در آموزش و پرورش خوزستان
+ خبر استخدام ۱۵۱۰ نفر در آموزش و پرورش فارس
+ خبر استخدام ۸۷۰ نفر در آموزش و پرورش گلستان
+ خبر استخدام ۵۴۵ نفر در آموزش و پرورش بوشهر
+ خبر استخدام ۶۳۸ نفر در آموزش و پرورش یزد


خبر ۲۸ تیر ۱۴۰۰: زمان ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در مرداد ۱۴۰۰

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان وبلوچستان گفت: در آزمون استخدامی جدید که ثبت نام آن از مردادماه آغاز خواهد شد آموزش و پرورش استان سهمیه جذب ۳۵۴۳ نیرو را گرفته است.
به گزارش ایسنا صباغی در جلسه شورای معاونین اداره کل اظهار کرد: ۲۳۱۹  پذیرفته شده نهایی آزمون استخدامی سال ۹۹، اکنون برای گذراندن دوره مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان معرفی شده‌اند و از مهرماه با حکم پیمانی موقت فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.
وی ادامه داد: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۹ اکنون در حال گذراندن ترم اول دوره مهارت آموزی خود هستند و از اول مهرماه با حکم پیمانی موقت سرکار خواهند رفت و به طور همزمان ترم دوم مهارت آموزی را نیز سپری خواهند کرد.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: امسال ۳۰۴۱ نیرو از آموزش و پرورش استان خارج و ۵۶۰۷ نیروی جدید وارد این مجموعه می‌شوند که در مقایسه با سال‌های قبل تراز نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان مثبت شده است.
وی افزود: در آزمون استخدامی جدید که ثبت نام آن از مرداد ماه آغاز خواهد شد نیز آموزش و پرورش استان سهمیه جذب ۳۵۴۳ نیرو را گرفته است. همچنین سهمیه جذب دانشگاه فرهنگیان استان نیز ۱۸۱۷نفر است.
صباغی گفت: تفاهم‌نامه توسعه سنواتی نیز با مجموعه وزارت منعقد شده و با شهرستان ها و مناطق نیز در حال جمع بندی است.
وی با بیان اینکه در زمینه ماندگاری نیروها به شهرستان‌ها و مناطق تفویض اختیار شده است، تصریح کرد: از ۳۱۹ متقاضی تغییر مقطع، با درخواست ۱۶۰ مورد موافقت شده است.
وی افزود: ۸۱۹ درخواست انتقالی خارج از استان و ۲۷۶۴ درخواست انتقالی درون استانی در سامانه نقل و انتقالات ثبت شده که در حال بررسی است.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان وبلوچستان در خصوص توانمندسازی نیروهای انسانی نیز گفت: براساس نیازسنجی انجام شده، ۲۴۴ دوره برای همکاران استان تعریف شده که برخی دوره ها برگزار و پنج دوره نیز هم اکنون در حال انجام است.
وی افزود: از مجموع آمار جمعیتی مدارس غیردولتی استان، ۷۰ درصد ثبت سفارش کتاب را انجام داده‌ و سفارش برای مدارس دولتی نیز از ۱۵ مرداد آغاز خواهد شد.
صباغی از تجهیز مدارس شبانه روزی برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: تاکنون ۷ میلیارد تومان اقلام مورد نیاز و مصرفی برای این مدارس خریداری شده است.

خبر ۲۷ تیر ۱۴۰۰: شروع بکار بیش از ۲ هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی آموزش و پرورش از مهر امسال (منبع: سایت آموزش و پرورش)

رضا صباغی گفت: ۲ هزار و ۳۱۹ پذیرفته شده نهایی آزمون استخدامی سال ۹۹، اکنون برای گذراندن دوره مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان معرفی شده‌اند و از مهرماه با حکم پیمانی موقت فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

خبر ۲۰ تیر ۱۴۰۰: توضیحات وزیر آموزش و پرورش در مورد کارنامه سبزها

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما همه ساله از میان فارغ التحصیلان دانشگاه ها به میزانی که سهمیه به ما اختصاص داده شود نیرو جذب می کنیم. برگزار کننده آزمون سازمان سنجش می باشد و موافقت کننده و مسئول امتحان سازمان امور استخدامی و اداری است. براساس سهمیه هایی که ما اعلام میکنیم، نتایج اولیه دو  یا سه برابر میزانی که نیاز داریم اعلام میشوند که پس از شرکت در مصاحبه  افرادی که در مصاحبه و آزمون نمره بالایی رو کسب کرده اند استخدام می شوند.
تعدادی که میتوانیم بکار بگیریم محدود است، مثلا ممکن است برای یک شهرستان ۵ نفر دبیر فیزیک نیاز داشته باشیم، افرادی که قبول میشوند بیشتر از این تعداد است ولی ما مجاز به جذب ۵ نفر هستیم، برای همین  از بالاترین نمره جذب میکنیم.
چرا برای بومی ها امتیاز در نظر گرفته شده است؟
امتیاز برای افراد بومی را قانون در نظر گرفته است و بنابراین امکان تغییر وجود ندارد. تعدادی از این سهمیه هایی که داشتیم در آزمون شرکت نکردند یعنی برخی از رشته محل هایی که مورد نیاز ما بوده داوطلب نداشته، اینها میتونند در آزمون بعدی این نقاط را انتخاب کنند و قبول شوند.

خبر ۱۶ تیر ۱۴۰۰: توضیحات وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون‌های استخدامی در سال ۱۴۰۰ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به این که ستاد ملی کرونا تاکنون مجوزی برای برگزاری آزمون استخدامی نیروهای نهضت سوادآموزی جامانده از سال گذشته، نیروهای طرح امین و مربیان قرآنی صادر نکرده است، گفت: در صورت صدور مجوز از سوی این ستاد، آزمون مذکور در موعد مقرر (تاریخ ۲۵ تیرماه) برگزار خواهد شد و در صورت عدم دریافت مجوز، به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.
به گزارش ایسنا، ناصر سلیمان‌زاده در این‌باره اظهار کرد: آزمون استخدامی نیروهای نهضت سوادآموزی جامانده از سال گذشته، نیروهای طرح امین و مربیان قرآنی، در صورت موافقت ستاد ملی کرونا، در روز ۲۵ تیرماه برگزار خواهد شد، البته تاکنون مجوزی برای برگزاری این آزمون از سوی ستاد ملی کرونا صادر نشده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با بهبود شرایط شیوع کرونا، مجوز برگزاری آزمون نیروهای نهضت سوادآموزی جامانده از سال گذشته، نیروهای طرح امین و مربیان قرآنی از سوی  ستاد ملی کرونا صادر و این آزمون در موعد مقرر برگزار شود، اما در صورت عدم امکان صدور مجوز از سوی ستاد ملی کرونا، با هماهنگی این ستاد تاریخ دیگری را برای برکزاری آزمون اعلام خواهیم کرد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش، با اشاره به نهمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی (آزمون استخدامی فارغ التحصیلان دانشگاه ها و …) گفت: تاریخ دقیق این آزمون، پس از موافقت سازمان اداری و استخدامی و هماهنگی با سازمان سنجش کشور و اخذ مجوز از ستاد ملی کرونا، اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، هرگونه تغییر در زمان برگزاری آزمون جامانده های آزمون نهضت سواد آموزی و ..‌. صرفاً از طریق پورتال وزارت آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی اطلاع رسانی خواهدشد.


آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ (خبر استخدامی جدید سال ۱۳۹۹ )

خبر ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ : آزمون استخدامی جدید شهریور ماه برگزار می شود

وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست خبری خود در سال ۱۳۹۹ در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار گفت: بحث نیروی انسانی مهمترین مساله آموزش و پرورش است و در تلاش هستیم به محض نهایی شدن مجوز استخدام در قالب ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، آرمون استخدامی جدید را شهریورماه سال جاری برگزار کنیم. دکتر حاج میرزایی همچنین گفت: به محض فراهم شدن شرایط و مجوز ستاد کرونا، آزمون استخدامی معلمان حق التدریس و نهضتی ها نیز در تابستان سال جاری برگزار می شود. وی درباره عدم صدور احکام ترمیم رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: این موضوع نیاز به مصوبه دولت دارد که در انتظار تصویب و ابلاغ این مصوبه داریم.

جهت مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۰ اسفند ۹۸ – اعلام اولویت رشته‌های تحصیلی برای استخدام در آموزش و پرورش

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در درجه اول برای سامان‌دهی یک سال تحصیلی است تا نیروهای مورد نیاز این وزارتخانه را تامین کنیم.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «چرا رشته مهندسی فناوری اطلاعات در آزمون استخدامی آموزش و پرورش جایی ندارد؟»، اظهار کرد: رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در درجه اول برای ساماندهی یک سال تحصیلی است و اینکه کلاس‌ها دارای معلم باشند و نیروهای مورد نیاز را تامین کنیم.

وی ادامه داد: رشته فناوری اطلاعات در این مدت که کار کردیم با توجه به نیازهایی که در حوزه ابتدایی و علوم پایه داشتیم، در دستور کار قرار نگرفته است.

الهیار ترکمن اضافه کرد: در این چند سال اخیر، رشته فناوری اطلاعات اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش نبوده است و اولویت ما عمدتاً دروس علوم پایه، آموزش ابتدایی، مراقبین سلامت و مربیان پرورشی است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ابتدا باید نیازهای اساسی که داریم را تامین کنیم و اگر سال‌های بعد با توجه به نیاز و حجم ورودی دانش‌آموزان، نیاز به رشته کامپیوتر باشد، به آن ورود پیدا می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس


خبر برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اردیبهشت ۹۹

آزمون‌ استخدامی آموزش و پرورش علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و توافقاتی که با سازمان اداری و استخدامی داشتیم پیشنهاد دادیم تا در اردیبهشت ۹۹ برای آموزش و پرورش آزمون برگزار شود. البته سایر دستگاه‌ها هم در صورت تمایل می توانند در این آزمون جذب نیرو داشته باشند.

او ادامه داد: تفاهم اولیه برای این کار را انجام دادیم و هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدیم، اما اولویت اصلی ما فعلا روی معلم آن هم در تمام مقاطع تحصیلی است.

بیشتر بخوانید:‌ آخرین وضعیت استخدام آموزشیاران نهضت و مربیان پیش دبستانی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت بیان کرد: با جهاد دانشگاهی به عنوان مجری برگزاری آزمون‌های آموزشیاران و اندیش‌دهندگان توافق کردیم و امیدواریم هرچه زودتر این آزمون برگزار شود.

الهیار ترکمن درباره زمان دقیق برگزاری آزمون گفت: اکنون نمی‌توانیم زمان دقیق برای آن در نظر بگیریم، اما سعی می‌کنیم تا پیش از اتمام سال ۹۸ کار را انجام دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تعداد آموزشیاران شرکت کننده در آزمون تعیین تکلیف بیان کرد: تعداد دقیق هنوز مشخص نیست و فراخوان استانی داده شده است تا براساس کد ملی ثبت نام آموزشیاران واجد شرایط انجام شود.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان


خبر استخدام جدید آموزش و پرورش در اردیبهشت سال ۹۹

وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی طبق قانون برای معلمان ماده ۲۸ ورودی مهر ۹۸ به مدارس، تعلق نمی‌گیرد.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش ‌و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ری اظهار کرد: افزایش حقوق معلمان طبق سایر کارکنان دولت صورت می‌گیرد که از ابتدای سال اعمال شده است و افزایش دیگری بابت رتبه بندی معلمان داریم که از مهر ماه اعمال و برای همه معلمان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی در رابطه با افزایش حقوق ۴۰۰هزار تومانی برای معلمان ماده ۲۸ آزمون استخدامی سال گذشته که از مهر ۹۸ وارد آموزش و پرورش شده‌اند، بیان کرد: همه پرداختی ها براساس مصوبات دولت می‌باشد و این افزایش حقوق مربوط به سنوات خدمت است که طبق قانون برای کسانی که تازه شروع به خدمت کرده اند شامل نمی‌شود.

وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: مشکلی برای عیدی دانشجو معلمان پیش آمده بود که این مشکل برطرف شد و پاداش آخر سال برای این گروه از فرهنگیان پرداخت خواهد شد.

حاجی میرزایی در رابطه با معوقات فرهنگیان تصریح کرد: میزان مطالبه معلمان شامل حق‌التدریس معلمان شاغل ۱۸۰۰ میلیارد تومان است که تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال پرداخت شود.

وی در رابطه با آزمون استخدامی جدید در وزارت آموزش و پرورش گفت: سعی می‌کنیم در اردیبهشت ماه سال ۹۹ نیز آزمون دیگری برای این منظور برگزار کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس


آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹  ۲۲ مرداد ماهِ سال ۱۳۹۸ / مهم ترین اخبار موجود از آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ منبع اطلاعاتی: باشگاه خبرنگاران جوان متاسفانه تا کنون اخبار مشخصی از زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ در دست نبود. اما حالا زمان جذب ۱۲ هزار نیروی جدید در وزارت آموزش و پرورش فرا رسیده است. جزئیات به شرح زیر می باشد

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۸ از زبان علی الهیار ترکمن

جناب آقای علی الهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه‌ی منابع وزارت آموزش و پرورش از جذب ۱۲ هزار نیروی جدید در سال ۱۳۹۸ خبر داد و در گفت و گویی با باشگاه خبرنگاران، جزئیات آزمون آموزش و پرورش را اعلام داشت. به گفته‌ی ایشان از سال تحصیلی جدید هیچ کلاس درسی بدون معلم نخواهد بود.

وی همچنین در خصوص ثبت نام داوطلبین ادامه داد از یک الی دو هفته‌ی دیگر زمان نام نویسی آغاز می شود و متقاضیانی که به شغل معلمی علاقه دارند می توانند از همان تاریخ مشغول به نام نویسی شوند تا پس از استخدام، دوره‌ی یک ساله‌ی آموزشی خود را از مهر ماه آغاز کنند.

نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ ( تولید شده بعد از خبر جدید آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۸ )

در خصوص بسته‌ی نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش ۱۳۹۸ بی شک یکی از مهم ترین مسئله‌ی حالِ حاضر این است که شما داوطلبین بتوانید در زمان باقی مانده تا برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش آمادگی لازم را با یک برنامه ریزی دقیق به دست آورید. یکی از برترین آپشن های بسته‌ی نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش قرار داده شده در وبسایت ایران سوال این است که ابتدا با در نظر گرفتن زمان و پس از آن طبق نیازهای داوطلبین، این محصول را طراحی و پس از مرحله‌ی استاندارد سازی به اجرا در آوردیم و به صورت یک فایل PDF در اختیار متقاضیان این رشته قرار دادیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید.

زمان زیادی بعد از اعلام خبر قطعی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ در اختیار ندارید

پس زمان را بیهوده تلف نکنید و هرچه سریع تر اقدام به دریافت این محصول ارزشمند کنید چرا که بعد از اعلام دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش نهایتا در اواخر پاییز این آزمون برگزار می شود به همین دست بجنبانید و منابع مطاعلاتی خود را بر اساس نسازتان از هر وبسایتی که می خواهید دریافت نمایید تا بتوانید سطح علمی خودتان را به بالاترین درجه ممکن برسانید و رقبای خود را یکی پس از دیگری پست سر بگذارید.ایران سوال با هدف بهبود سطح علمی داطلبین کلیه مجموعه های خود را بر اساس مواد اعلام شده این آزمون از سوی سازمان سنجش و آموزش و کشور تولید نموده است تا داوطلبین بتوانند با خیالی آسوده این آزمون را پشت سر بگذارند.

مطالعه مقاله : چگونه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش موفق شویم ؟

نتیجه گیری در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۸

وقتی با پکیجی پر از جزوات و نمونه سوالات کارآمد روبرو شوید چه کار می کنید؟ قطعاً هیچ داوطلبی حاضر به از دست دادن برترین فرصت ها نمی شود. بسته‌ی ویژه‌ی نمونه سوالات استخدامی آزمون آموزش و پرورش را زیر نظر کارشناسان مطرح سطح کشوری که با تیم ایران سوال همکاری می کنند با معتبر ترین مطالب و بالاترین بازدهی در اختیار شما داوطلبین گرامی قرار دادیم تا فارغ از کوچک ترین دغدغه ای به سوی استخدامی موفق حرکت کنید و از هر منبعی بی نیاز شوید. تنها کافیست تمرکز خود را روی این محصول قدرتمند معطوف کنید تا به رویای قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رنگ واقعیت بزنید و مسیر زندگی شغلی خود را برای همیشه تغییر دهید.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401

دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش 

دانلود سوالات تخصصی آموزش و پرورش 


دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش ســـال 1401

جدول سوالات استخدامی خوشه های دبیری ،مربیان و آموزگاران آموزش و پرورش

 
نام خوشه (دبیری) نام خوشه (دبیری) نام خوشه (دبیری،مربیان و آموزگاران)
سوالات استخدامی دبیر فیزیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر تاریخ آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر شیمی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر زیست شناسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر عربی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر زمین شناسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر ریاضی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر زبان انگلیسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر اقتصاد آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار تاسیسات آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر حرفه و فن آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر معارف اسلامی آموزش و پرورش  

جدول سوالات استخدامی خوشه های مهندسی و کارشناسان آموزش و پرورش

 
نام خوشه (مهندسی) نام خوشه (کارشناس) نام خوشه (کارشناس)
سوالات استخدامی مهندسی برق آموزش و پرورش سوالات استخدامی کارشناس آمار آموزش و پرورش سوالات استخدامی کارشناس اطلاعات جغرافیا و سنجش از دور آموزش و پرورش

 
نام خوشه (هنرآموز) نام خوشه (هنرآموز) نام خوشه (هنرآموز)
سوالات استخدامی هنرآموز گرافیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع فلزی و جوشکاری آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار ساخت و تولید آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز علوم دامی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز طراحی و دوخت آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار نقشه کشی عمومی (صنعتی) آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز معدن آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع غذایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار الکترونیک آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنر آموز نقشه برداری آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار صنایع چوب آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار الکتروتکنیک آموزش و پرورش
 سوالات استخدامی هنرآموز زراعی و باغی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار تاسیسات آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر حرفه و فن آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز ساختمان آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز الکترونیک آموزش و پرورش
 
سوالات استخدامی هنرآموز حسابداری آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز نقشه کشی معماری آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز کامپیوتر آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز مکانیک موتورهای دریایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع شیمیایی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز صنایع چوب آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز تاسیسات آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز مکانیک خودرو آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز انیمیشن آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز صنایع دستی آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار صنایع چوب آموزش و پرورش سوالات استخدامی استادکار الکتروتکنیک آموزش و پرورش
 سوالات استخدامی هنرآموز زراعی و باغی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز ناوبری آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز نقاشی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز مکاترونیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز علوم دامی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز کودکیاری آموزش و پرورش
 
سوالات استخدامی هنرآموز ماشین های کشاورزی آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز الکتروتکنیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز چاپ آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز سرامیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز ساخت و تولید آموزش و پرورش سوالات استخدامی هنرآموز متالوژی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی هنرآموز صنایع غذایی آموزش و پرورش

آموزش و پرورش 

مطالب مرتبط