استخدام وزارت بهداشت 1401


خبر 16 آذر 1400: خبر صدور مجوز استخدامی گروه پرستاران در سال 1400

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه در کشور لازم است ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داشته باشیم، گفت: پیگیری کردیم تا از حدود ۵۲ هزار مجوز استخدامی، ۴۵ تا ۵۰ درصد مجوز استخدامی گروه پرستاران باشد تا به مردم بهتر خدمت ارائه شود.

به گزارش ایسنا، محمد میرزابیگی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روز پرستار، گفت: ما در نظام پرستاری در دوره پنجم حدود ۲ سال است که فعال هستیم. سازمان نظام پرستاری در کنار معاونت پرستاری جزو نهادهای حاکمیتی است که بر اساس قانون مکلف به پیگیری وظایف خود است. مردم، نظام سلامت، پرستاران و فعل مراقبت پرستاری بخش‌های فعالیت ما است.
وی ادامه داد: ارائه خدمت با کیفیت و خوب به مردم حائز اهمیت است. اگرچه در کرونا پرستاران جانفشانی کردندو به ۱۵۰ شهید پرستاری درود می‌فرستم، اما همیشه که شرایط بحرانی نیست و باید با استاندارد مشخص به مردم ارائه خدمت کرد. استانداردها معمولا کف انتظارات است، اگر در کشور در نظر بگیریم لازم است ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت داشته باشیم ( ۱.۸ پرستار دانشگاهی و ۰.۷ نیروی غیرحرفه‌ای) می‌بینیم که با این استاندارد فاصله داریم. یکی از نکات مهمی که پیگیری کردیم استانداردسازی تعداد نیروها بود و مجوزهایی با کمک سازمان برنامه گرفتیم تا از حدود ۵۲ هزار مجوز استخدامی، ۴۵ تا ۵۰ درصد مجوز استخدامی گروه پرستاران باشد تا به مردم بهتر خدمت ارائه شود.
وی افزود: بحث نظام پرداخت همیشه محل حرف و حدیث بوده است زیرا چارچوب مشخص ندارد. باید دست از مقایسه برداریم. باید حق یک پرستار خوب را درنظر بگیریم و چارچوب باید بگونه‌ای باشد که پرستار و پزشک به حق خود برسند. در این زمینه سال قبل مقام معظم رهبری هم ورود کردند و آیین نامه تعرفه گذاری در شورای عالی بیمه تصویب شد و در دولت هم تصویب شد و خوشبختانه دولت هم نگاه مثبت به تعرفه‌ها دارد.
میرزابیگی تاکید کرد: عوامل انگیزشی پرستاران و مدافعین سلامت نکته مهمی است. در این زمینه فوق‌العاده ویژه و افزایش ناشی از فصل دهم قانون خدمات کشوری انجام شد اما فوق العاده خاص و سختی کار، مسائل بازنشستگی و… در دست پیگیری است.
وی با اشاره به اهمیت تدوین مدل جدید مراقبت پرستاری، تصریح کرد: کرونا، چالش سالمندی و… ثابت کرد که محل خدمت فقط بیمارستان نیست و تک بازیکن هم فقط پزشک نیست و تیم سلامت باید کنار هم کار کنند که نماد این موضوع در حوزه پرستاری مراقبت در منزل است. تاکنون سلامت را تبدیل به یک کالای تک محصولی، تک عرضه کردیم که فقط در بیمارستان ارائه میشود اما باید به مردم حق انتخاب دهیم. در توسعه مدل پرستاری و آموزش‌های جامعه نگر ان‌شاءالله پیگیر هستیم.
وی اظهار کرد: پیگیری‌های زیادی داشتیم. بالغ بر ۱۵۰ جلسه برون سازمانی در نظام پرستاری و بالغ بر ۲۰۰ مکاتبه هم انجام شده است که به وضع قابل قبول و البته نه رضایت بخش رسیدیم. زمانی کسب رضایت می‌کنیم که مردم و پرستاران راضی باشند.
میرزابیگی ادامه داد: موضوع مهاجرت پرستاران وجود دارد اما روند صعود و نزول دارد. سواد و دانش پرستاران ایرانی و اخلاق حرفه‌ای موضوع مهمی است که در ایران به آن به شدت پرداخته می‌شود و کشورهای دنیا هم به دنبال پرستاران ایرانی هستند و برای جلوگیری از این امر باید به دنبال افزایش جذابیت‌های قانونی بود.
وی افزود: ما الان در حوزه استخدام ها در یک بخش در همین کرونا مثلا ۱۰ پرستار داریم که یک کار انجام میدهند اما روابط استخدامی متفاوت دارند. پرستاران جوان تلاش بیشتری هم میکنند اما شرکتی یا ۸۹ روزه هستند. روسای چند دانشگاه در موج اول کرونا گفتند تعدادی داوطلب نیاز دارند و قول حداقل قرارداد یکساله دادند اما متاسفانه با فروکش موج اول قراردادهای ۸۹ روزه را باب کردند و بچه‌ها را خانه نشین کردند. از دولت و وزارتخانه میخواهیم بساط قرارداد ۸۹ روزه را جمع کرده و حتی برخورد کنند. نباید هیچ قراردادی کمتر از یک سال باشد.
او تاکید کرد: اتفاقاتی که در حوزه فوق العاده ویژه رخ داد تاحدودی حقوق ها را افزایش داد و حدود ۵۵ هزار مجوز استخدام نیروها را گرفتیم تا مشکل امنیت شغلی تاحدودی برطرف شود. در سازمان نظام پرستاری وظیفه‌ای جز پیگیری درخواست پرستاران نداریم. تا دوشنبه هفته آینده خبرهای خوشی برای پرستاران خواهیم داشت.
وی افزود: در مورد نیروهای شرکتی و طرحی هم مشکلاتی مطرح است که اعلام می‌شود. مجوزهای استخدامی خوبی هم تا الان داده شده است ایده آل ما این است که عددی به پرستاران موجود اضافه شود نه اینکه فقط پرستاران قبلی نوع قراردادشان عوض شود هرچند که این موضوع هم خوب است اما ایده آل نیست‌. آمار پرستار به تخت بین ۰.۴ تا ۱.۲ متفاوت است. هدف از مجوزهای استخدامی افزایش پرستار به تخت است اما اولویت استخدام با نیروهایی است که در دوران کرونا فعالیت ویژه داشتند.
وی در پاسخ به سوالی پیرامون دریافت وجه توسط سازمان نظام پرستاری، گفت: سازمان چطور از دولت قبل موضوع تعرفه گذاری را پیگیری نکرده است که آیین نامه ۱۴ سال بر زمین مانده را تصویب کرده است؟ این اتفاقات در دولت قبل رخ داد. بعد از چندین سال از این دولت در تاریخ ۸ آبان ماه در اجلاسیه خزر به ما ۲۰ میلیارد تومان کمک شد که چک آن قابل رویت است. ۱۰ میلیارد از این پول به هیئت مدیره های نظام پرستاری اختصاص یافت تا تجهیزات بخرند و ۱۰ میلیارد هم برای ساختمان ۸ طبقه جدید خریداری شده برای سازمان هزینه بازسازی کردیم. این مبلغ نوش جان نظام پرستاری باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


خبر 10 آذر 1400: درخواست توقف استخدام و تبدیل وضعیت از وزیر بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وی خواست که هرگونه استخدام و بکارگیری نیروی جدید یا تبدیل وضعیت نیرو تا زمان تامین اعتبار و صدور مجوز کتبی را متوقف کند.

به گزارش ایلنا، مسعود میرکاظمی، در نامه‌ای به بهرام عین‌‌الهی، با اشاره به تامین نشدن اعتبار لازم برای هرگونه استخدام، به وی اعلام کرد که از هرگونه استخدام و بکارگیری نیروی جدید و یا تبدیل وضعیت نیرو تا زمان تامین اعتبار و صدور مجوز کتبی توسط این سازمان خودداری کند.

منبع: خبرگزاری ایلنا


خبر 12 آبان 1400: مهلت استفاده از مجوز استخدام 30 هزار نفری پرستاران فقط تا پایان سال

آرمین زارعیان گفت: حدود 5 ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده اما آزمون استخدامی پرستاران برای سال 1400، هنوز برگزار نشده و حتی تاریخ آزمون نیز تعیین نشده، همچنین اگر عملا این اتفاق نیفتد سهمیه سال 1400 سوخت می‌شود.
آرمین زارعیان، رئیس هیات مدیره نظام پرستاری، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگار اجتماعی برنا گفت: کمک پرستار که دستیار پرستار است را از قبل هم داشتیم و موضوع جدیدی نیست.
او با بیان اینکه دبیرستان بهیاری نیز گذشته وجود داشت و آن‌ها دوران سه ساله دبیرستان خود را طی و به عنوان بهیار فعالیت می‌کردند، افزود: درحال حاضر به کارگیری بهیار بسیار محدود است و در بسیاری از مناطق  دبیرستان‌ها بسته شده است. در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان که نیروی بومی می‌گیرند و کمتر کسی برای خدمت به آن جا می‌رود، دبیرستان‌های بهیاری کماکان وجود دارد.
زارعیان ادامه داد: به هرحال دوره‌های بهیاری در بسیاری از مناطق کنسل شده و دوره‌های کمک پرستار، که یک ساله است، برگزار می‌شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری با اشاره به اینکه دوره‌های کمک پرستاری همان دستیار پرستار است، گفت: دستیار پرستاری یا کمک پرستار یک رده شغلی است که تحصیلات ندارد و کارهای اولیه بیمار را انجام می‌دهد.
زارعیان درباره افزایش و استخدام جدید پرستاران افزود: حدود 35 هزار نفر فرصت استخدام برای پرستاران وجود داشت که آزمون برگزار شد اما تا این لحظه آن‌ها هنوز وارد چرخه مراقبتی نشدند.
او با اشاره به مجوز استخدام 30 هزار نفری پرستاران وزارت بهداشت برای سال 1400، تصریح کرد: با اینکه 5 ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده مجوز آزمون استخدامی هنوز برگزار نشده و حتی تاریخ آزمون نیز تعیین نشده، همچنین اگر عملا این اتفاق نیفتد سهمیه سال 1400 سوخت می‌شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری افزود: این فرصت مناسبی برای جذب نیروی پرستاری است همچنین بسیاری از پرستاران طرحی، شرکتی و… خودشان متقاضی شرکت در آزمون و تغییر وضعیت خود هستند که بتوانند وارد بیمارستانها شوند.
او با بیان اینکه پرستاران بیکار نیستند و در نهایت به کارگیری می‌شوند اما به صورت قراردادی 89 روزه و شرکتی فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: زمانی که پرستاری جذب نمی‌شود، او سر از کشورهای خارجی در می‌آورد.
زارعیان درباره مهاجرت پرستاران در زمان کرونا گفت: آمار دقیق این افراد وجود ندارد اما آن چیزی که عنوان می‌شود نزدیک 5 هزار پرستار در دوران کرونا مهاجرت کردند که تعداد این افراد در شرایط بیماری در کشور ما بسیار زیاد است.


خبر 29 مرداد 1400: صدور مجوز جذب 57 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری مجوز جذب ۵۷ هزار نفر نیروی انسانی برای وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صادر شده است.
به گزارش ایرنا، حسینعلی شهریاری روز جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان آل‌جلیل شهرستان آق‌قلا واقع در شمال استان گلستان اظهارداشت: نیروهای جذب شده سال گذشته به تعداد ۵۷ هزار نفر بیشتر نیروهای شرکتی و قراردادی وزارت تابعه بودند و تاثیر در جامعه و حل مشکل بیکاری دانش آموختگان نداشته است.
وی با اشاره به گزارشی که ۲ هفته قبل از سوی این کمیسیون به رییس مجلس و از سوی ایشان به رییس جمهوری ارائه شد، خاطرنشان کرد: در این گزارش تاکید شده به منظور رفع خستگی روحی و جسمی کادر درمان به ویژه در شرایط خاص و حاد کرونایی، با تصویب بودجه مناسب مطالبات کادر درمان پرداخت شود تا آنان بتوانند با روحیه و انگیزه بیشتری در این شرایط به کار خود ادامه دهند.
وی یادآور شد: رییس مجلس شورای اسلامی این کمیسیون را مجاب کرد تا در مدت ۴۸ ساعت گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان کشور به ویژه در بخش کرونا به رییس جمهوری ارائه دهد که این گزارش در کمتر از مدت زمان تهیه شده با ۲۰ ماده تهیه و تحویل رییس مجلس شد تا از سوی رییس مجلس و سلسله مراتب تقدیم رییس جمهوری شود.


خبر 2 مرداد 1400: اعلام جزییات آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت در سال 1400 (منبع: خبرگزاری ایلنا)

آزمون استخدامی پیمانی وزارت بهداشت در قالب آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، این مجوز جذب نیرو، برای استخدام تمامی رشته‌های علوم پزشکی (۶۰ درصد در بخش درمان و ۴۰ درصد در بخش بهداشت) در سراسر کشور است و این تعداد نیرو به فراخور نیاز نظام سلامت کشور با تقاضای وزارت بهداشت و با صدور مجوز توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.
آزمون استخدامی پیمانی وزارت بهداشت در قالب آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (آموزش و پرورش، تامین اجتماعی، نظام پزشکی، پزشکی قانونی، بهزیستی، سازمان امور زندانها، انتقال خون، اورژانس کشور و… نیز آزمون استخدامی خواهند داشت) توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد.  اخبار دفترچه آزمون استخدامی جدید ظرف هفته‌های آتی منتشر می‌شود.

دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت


 آگهی ثبت نام داوطلبان گروه های مختلف پرستاری – ۲۸ تیر ۱۴۰۰

 سازمان نظام‌پرستاری از داوطلبان گروه های مختلف پرستاری جهت خدمتگزاری به مردم استان سیستان و بلوچستان و سایر استانهای جنوبی کشور ثبت نام به عمل می‌آورد.
به گزارش پایگاه خبری سازمان نظام پرستاری کشور ؛ این سازمان آماده ثبت نام از داوطلبان گروه های مختلف پرستاری برای حضور در جبهه  عشق ؛ ایثار و دلدادگی می باشد و از همه داوطلبانی که آمادگی برای خدمتگزاری به مردم بزرگوار استانهای سیستان و بلوچستان ؛ هرمزگان و سایر استانهای جنوبی را دارند خواهشمند است از طریق مراجعه سایت نظام پرستاری (ستاد صحت) اقدام به ثبت نام نمایند ، ضمنا داوطلبین گرامی در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۹۱۲۲۹۹۵۰۷۵ تماس بگیرند.

جهت ثبت نام اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ تیر ۱۴۰۰: اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت (منبع: سایت سازمان سنجش)

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران سوال برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال ۹۹ اعلام گردید.

جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ تیر ۱۴۰۰: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت (منبع: سایت سازمان سنجش)

پیرو اطلاعیه منتشر شده مورخ ۹۹/۱۲/۲۰، به اطلاع آن دسته از متقاضیانی که در آزمون استخدامی متمرکز ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سازمان انتقال خون کشور در تاریخ ۹۹/۱۱/۲۴ شرکت نموده‌ و برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مراجع ذیربط مراجعه نموده اند، می‌رساند، که کارنامه نهایی متقاضیان در مرحله اول اعلام نتایج در درگاه اطلاع رسانی سازمان ‌سنجش آموزش کشور از بعداز ظهر روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ قرار می گیرد. لذا متقاضیان هریک از دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سایر موسسات وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میبایست باتوجه به نتیجه اعلام شده مندرج درکارنامه و توضیحات ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.
لازم به ذکر است که برای تمام متقاضیانی که کارنامه قبولی صادر شده است، می بایست ازطریق مراجعه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه ها/ دانشکده ها و سازمان مربوطه، اطلاعات مربوط به ادامه روند استخدامی را کسب نمایند.
یادآوری ها:
۱-استخدام پذیرفته شدگان در آزمون که مراحل قانونی را طی نموده باشند، منوط به تأیید هسته گزینش دانشگاه مربوطه و توانمندی های جسمی، روانی، ذهنی و حرکتی افراد توسط واحد طب کار موسسه و یا کمیسیون پزشکی طبق شیوه نامه سلامت جسمانی و روانی وزارت متبوع است.
۲-متقاضیانی که در زمان های مشخص شده توسط دانشگاه های علوم پزشکی، نسبت به ارائه مدارک و مستندات لازم برای شروع به کار اقدام ننمایند، از انجام مراحل بعدی محروم و حق هیچ گونه اعتراضی نخواهند داشت. در این گونه موارد با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور از سایر شرکت کنندگان دارای حدنصاب و شرایط آگهی به ترتیب نمره فضلی دعوت خواهد شد.
۳- نتایج تکمیل ظرفیت مشاغل باقیمانده متعاقباً بعد از بررسی مدارک و انجام مصاحبه (در مشاغل مشخص شده) ازطریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
۴-متقاضیانی که به نمرات مصاحبه، امتیاز بومی و امتیاز مدت زمان خدمت در شرایط کرونا اعتراض دارند لازم است به دانشگاه ها/ دانشکده ها و سازمان مربوطه که مصاحبه کننده و بررسی کننده مدارک بوده، مراجعه کنند و از مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری نمایند.
۵-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و اصلاحیه بعدی آن و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده متقاضی خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مسابقه و جذب، محرز شود متقاضی به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر میشود.


خبر ۱۹ تیر ۱۴۰۰: نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت امروز ۱۹ تیر اعلام می شود (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت امروز (شنبه) اعلام می‌شود.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار کرد: آزمون استخدام وزارت بهداشت بصورت پیمانی در تاریخ ۲۴ بهمن با رقابت بیش از ۲۰۰ هزار داوطلب برای جذب و بکارگیری نزدیک به ۴۰ هزار نیروی انسانی جدید برگزار شد.
وی ادامه داد: نتایج اولیه شامل لیست معرفی افراد جهت راستی آزمایی و بررسی مدارک در تاریخ ۲۳ اسفند اعلام شد که در این مرحله داوطلبان واجد شرایط بر اساس سهمیه های قانونی و نمره های کسب شده به دانشگاه های علوم پزشکی کشور معرفی شدند.
تقوی نژاد یادآور شد: روال بررسی مدارک و راستی آزمایی اطلاعات ثبت شده این افراد، از جمله بومی بودن، بررسی سهمیه های ایثارگری، شرایط سنی و تحصیلی داوطلبان معرفی شده و امتیاز ویژه کرونا مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا، با تشکیل جلسه های کمیته بررسی امتیاز کرونا و حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه استان ها، برگزاری مصاحبه و تست آمادگی جسمانی و دعوت از افراد جدید به اتمام رسید و اطلاعات صحیح داوطلبان در پرتال آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور ثبت شد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی استخدام وزارت بهداشت در پایان از تلاش و همکاری سازمان سنجش آموزش کشور قدردانی و عنوان کرد: اطلاعات و جزئیات نحوه تحویل مدارک، گزینش و تسریع در فرآیند آغاز به کار این افراد به زودی اطلاع رسانی می‌شود.


خبر ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰: تلاش برای صدور مجوز جذب ۳۰ هزار نیروی پرستار در سال جاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در خصوص «کمبود پرستار و اینکه آیا امسال جذبی دارید؟»،گفت: ما مرتب پیگیر هستیم که جذب نیروی پرستاری داشته باشیم.سال گذشته به دنبال مجوز جذب ۵۲ هزار و ۲۰۰ نفر رفتیم و امسال نیز دنبال مجوز جذب ۳۰ هزار نفر هستیم و تا آن مرحله که به استانداردهای لازم در خصوص تعداد پرستار برسیم، موضوع را دنبال می‌کنیم.

 جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت اینجا کلیک نمایید


استخدام وزارت بهداشت ( خبر استخدام جدید در سال ۱۳۹۸ )

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما داوطلبین عزیز آزمون های استخدامی . در این بخش با شما هستیم تا با ارائه آخرین اخبار استخدامی سازمان وزارت بهداشت شما را از نحوه برگزاری این آزمون مطلع نماییم تا بتوانید در صورت نیاز و شرکت در این آزمون اینده شغلی خودتان را رغم بزنید. ایران سوال اولین وبسایت تولید کننده نمونه سوالات استخدامی زارت بهداشت در کشــور در این آزمون بسته های تضمینی خود را ارئه نموده است تا داوطلبین با در دست داشتن منبعی معتبر بتوانند با خیالی آسوده بر سر جلسه این آزمون حاظر شوند.

دانلود سوالات استخدامی وزارت بهداشت


۲۷ خرداد ۹۸ – ۲۰ هزار نیرو به استخدام وزارت بهداشت در خواهند آمد

سازمان وزارت بهداشت کشـــور به علت کمبود نیروی انسانی خود خواهان جذب ۲۰ هزار نفری در آزمون استخدامی ۹۸ شده است تا بتواند جایگزین های مناسبی را برای افراد بازنشسته از بین افراد مستعد و توانمند انتخاب کند. کلیه هماهنگی های لازم با سازمان امور استخدامی انجام شده است هماهنگی هایی از نظیر ( چگونگی برگزاری ، تاریخ برگزاری ، صدور مجور و … ) و در شغل هایی همچون پرستاری ، پزشکی ، اورژانس و … این اقدامات انجام  خواهد شد.

مطمئنا با توجه بر کلیه هماهنگی ها و همکاری کلیه سازمان ها این خبر به زودی منتشر خواهد شد. داوطلبین بدانند که سازمان وزارت بهداشت در چند بخش خود کمبود نیروی بسیار شدیدی را احساس می کند و مطمئنا از تعداد افراد جذب شده در رشته های پرستاری و اورژانس بیشتر از رشته های دیگر خواهد بود. گفته ها حاکی از این است که تعداد افراد جذب شده برای رشته پرستاری ۹ هزار نفر و اورژانس ۳ هزار نفر است اما باید خبر دقیق را با اعلام این سازمان خدمتتان اعلام کنیم.

جذب ۲۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت طی استخدام دو مرحله ای انجام خواهد شد یعنی در نیمه اول و دوم امسال شاهد برگزاری این استخدام خواهیم بود.

وزارت بهداشت


وبسایت وزارت بهداشت

مطالب مرتبط