تاثیر شیوع بیماری کرونا بر آزمون های استخدامی


کرونا آزمون استخدامی آموزش و پرورش را لغو کرد

بزرگترین آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹ به علت شیوع بیماری کرونا نیز به تاخیر افتاد. ترکمن در این باره با اشاره بر طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز بیادن کرد تمامی افراد باید دست به دست هم بدهند تا بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن سایه این ویروس منحوس را از کشور برداشته و بعد از تصمیمات لازم برای ازمون استخدامی آموزش و پرورش را بگیریم. همچنین ایشان اظهار داشتند که اگر این شرایط ادامه دار باشد وزارت آموزش و پرورش با سونامی کمبود معلم در سال ۱۳۹۹ روبرو خواهد شد و باید تدابیری برای آن بی اندیشیم.

در سال جدید تعداد بسیار زیادی از معلمین بازنشته خواهند شد و باید برای آنها از طریق ازمون استخدامی آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان نیز جایگزین مناسبی نیز پیدا کنیم . ایشان با اشاره بر تمامی مباحث موجود اشاره ای کوچکی برای برپایی آزمون در مرداد ماه نیز خبر داد.

اخبار لحظه به لحظه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

استخدام ۱۰۰ % تضمینی آموزش و پرورش

 

کرونا آزمون های وزارت بهداشت را لغو کرد

آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی کشور گفت آزمون های استخدامی وزارت بهداشت تا اطلاع ثانوی نیز لغو شده است . وی با اشاره بر شیوع بسیار گسترده ویروس کرونا گفت : با آرزوی موفقیت برای یکایک داوطلبین عزیز آزمون های استخدامی همانطور که مستحضر می باشید به توجه به شرایط کنونی و بر اساس مشاهده دقیق تعداد افراد مبتلا به کرونا ویروس ( کووید ۱۹ ) تصمیم به لغو آزمون های استخدامی وزارت بهداشت در حوزه علوم پزشکی گرفتیم.

وی در این خصوص ادامه که آزمون‌های علوم پایه ، پیش کارورزی و جامع داروسازی در تاریخ ۲۰ فروردین ۹۹، آزمون زبان MHLE در تاریخ ۲۸ فروردین ۹۹، آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی در تاریخ ۲۹ فروردین ۹۹ و آزمون پذیرش دستیار تخصصی در تاریخ ۴ اردیبهشت ۹۹ برگزار نخواهد شد و تصمیمات لازم در خصوص برگزاری آزمونها بعد از تعطیلات از طریق اخبار های استخدامی و صدا و سیما به محضر داوطلبین خواهد رسید.

سوالات استخدامی وزارت بهداشت

 

کرونا آزمون های وزارت علوم را لغو کرد

با توجه به بند ۴ مصوبه ششمین جلسه مورخ ۹۸/۱۲/۱۵ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و نیز تعطیلی تمام مراکز آموزش عالی و به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبان عزیز، برگزاری آزمون‌های سال ۱۳۹۹ سازمان سنجش تغییر پیدا کرد.

کنکور دکتری ۹ خرداد ۹۹، کارشناسی ارشد ۲۲ الی ۲۳ خرداد ۹۹، کنکور  سراسری ۱۲ الی ۱۳ تیر ۹۹، کنکور فنی و حرفه‌ای ۳ مرداد ۹۹، کارشناسی ناپیوسته ۳ مرداد ۹۹ برگزار می‌شود.

سوالات استخدامی وزارت علوم

 

کرونا برای دومین بار آزمون‌های بین‌المللی در ایران را لغو کرد

سازمان سنجش آموزش کشور آزمون‌های TOEFL, GRE General, GRE Subject, IELTS, Life Skills, UKVI را با هماهنگی به عمل آمده با موسسات ETS و IDP، تا ۲۰ ماه آوریل ۲۰۲۰ برابر با اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا لغو کرد.

زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها از طریق سازمان سنجش آموزش کشور یا مراکز برگزارکننده این آزمون‌ها اعلام خواهد شد.

 

کرونا آزمون داوری بین‌المللی تنیس روی میز را لغو کرد

آزمون بین‌المللی تنیس روی میز ویژه داوران که قرار بود اردیبهشت‌ماه سال آینده در ایران برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

فدراسیون تنیس روی میز ایران به نمایندگی از فدراسیون جهانی این رشته مامور به برگزاری یک دوره کلاس بین المللی ویژه داوران کشورمان است. قرار است سوالات این آزمون از طرف فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) برای ایران ارسال شود و هزینه حضور در آن نیز به حساب این فدراسیون واریز شود.

 

آزمون شفاهی زیر ۱۰ سال آزمون سراسری قرآن لغو شد

آزمون شفاهی آزمون سراسری قرآن و عترت برای رده سنی زیر ۱۰ سال و آزمون طرح تشویقی حافظان سازمان اوقاف و امور خیریه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و به زمان‌های آتی موکول شد.
آزمون شفاهی ۹ اسفند ماه توسط سازمان اوقاف به صورت همزمان در کل کشور جهت شرکت کنندگان زیر ده سال در رشته حفظ قرار بود برگزار شود
طبق اعلام ستاد اجرایی آزمون سراسری قرآن تاریخ مشخصی برای این آزمون در نظر گرفته نشده است و پس تحت کنترل در آمدن شرایط تاریخ این آزمون اطلاع رسانی خواهد شد.

 

کرونا، آزمون آیین نامه رانندگی را هم به تعطیلی کشاند

فرمانده پلیس راهور کشور گفت: ثبت نام در آموزش‌های رانندگی صورت می‌گیرد، اما کلاس‌ها تعطیل است.

سردار هادیانفر ادامه داد: آزمون آیین نامه اخذ نمی‌شود و صرفاً آزمون عملی برای کسانی در آیین نامه قبول شدند به جهت تنش کمتری که از نظر بهداشتی و درمانی دارد برگزار می‌شود.

 

کرونا مصاحبه آزمون وکالت را لغو کرد

رامتین قانع رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه از لغو برگزاری مصاحبه‌های آزمون وکالت به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تمام مصاحبه‌های حضوری آزمون وکالت سال آینده به دلیل بیماری کرونا لغو شد.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز قوه قضاییه گفت: همچنین لغو برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های کارآموزی وکالت را به اختیار هیئت مدیره استان‌ها قرار داده ایم تا آن‌ها نسبت به شیوع ویروس کرونا و لحاظ کردن تمام جوانب استانی خود نسبت به برگزاری دوره‌های کارآموزی در استان هایشان اقدام کنند.

قانع گفت: بنابراین به دلیل اینکه حفظ سلامت و بهداشت برای مرکز امور وکلای قوه قضائیه بیش از برگزاری مصاحبه‌ها و دوره‌های کارآموزی اهمیت دارد، موقتا این آزمون‌ها به تعلیق درخواهد آمد.

 

آزمون صلاحیت پرستاری لغو شد

آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: امروز تصمیم‌گیری شد به دلیل درگیری کاری پرستاران در ارائه خدمت به بیماران بیماری کرونا آزمون صلاحیت پرستاری مورخ ۲۳ اسفند ماه لغو شود.
وی افزود: این آزمون در آینده به تاریخ مناسب تری انتقال می‌یابد که متعاقبا تاریخ جدید اعلام خواهد شد.

سولات استخدامی پرستاری وزارت بهداشت

 

برگزاری آزمون جامع دوره‌های آموزشی گردشگری به تعویق افتاد

مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری گفت: برگزاری آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری که قرار بود روز جمعه، ۱۶ اسفند ماه جاری به صورت سراسری در استان‌های کشور برگزار شود؛ به تعویق افتاد.

زاهد شفیعی گفت: پیرو جلوگیری از اجتماعات به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری که قرار بود روز جمعه، ۱۶ اسفند ماه جاری برگزار شود؛ به روز جمعه مورخ ۲۲/۱/۹۹ تغییر کرد.

مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری افزود: حق شرکت در آزمون مذکور برای افرادی که با پرداخت وجه مربوطه از طریق سامانه، فرایند ثبت‌نام خود را به اتمام رسانده‌اند؛ محفوظ مانده و سایر متقاضیان نیز می‌توانند تا پایان روز یکشنبه، مورخ ۲۵/۱۲/۹۸ با مراجعه به پنل آموزشی خود نسبت به انجام و تکمیل فرایند ثبت‌نام اقدام نمایند.

 

لغو آزمون نظام مهندسی به دلیل شیوع کروناویروس

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به دلیل حفظ سلامت عمومی جامعه و به منظور جلوگیری از احتمال شیوع کرونا از تعویق زمان آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی در ۱۵ و ۱۶ اسفند سال جاری خبر داد.

 

لغو آزمون‌های فنی و حرفه‌ای به دلیل شیوع کرونا

براساس تصمیمات ستاد ملی/ استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تمامی آزمون‌های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای تا پایان سال جاری لغو شد.

حسن کشاورز، مدیر کل دفتر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای گفت: پیرو دستور ریاست محترم سازمان در خصوص تعطیلی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان، همسان با مدارس و دانشگاه‌ها، مطابق با تصمیمات ستاد ملی/ استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، کلیه آزمون‌های کتبی، الکترونیکی، هماهنگ و تفاهم (صنعت ساختمان، قالیبافان و صنایع دستی کد دار) تا پایان سال ۱۳۹۸ لغو شد.

وی در مکاتبه با ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر کشور تاکید کرد: ادارات مذکور به منظور پاسخگویی مطلوب به داوطلبان سنجش مهارت مشمول تعطیلی و لغو برگزاری آزمون از ۴ اسفند ماه ۹۸ تا آغاز آزمون‌های مهارتی سال آینده تمهیدات لازم را به کار گیرند.