استخدام هلال احمر ( اخبار استخدامی جدید در سال 1401 )

با سلام خدمت داوطلبین عزیز آزمون های استخدامی شایان به ذکر است که با توجه بر اعلام اخبار رسمی سازمان هلال احمر برای استخدام در این سازمان در سریعترین زمان ممکن ایران سوال این خبر را در این صفحه برایتان قرار میدهد. مسلما شما با توجه بر پیگیری های روزانه در این صفحه می توانید علاوه بر کلیه اخبار های استخدامی جمعیت هلا احمر، راهکار های قبولی در این آزمون استخدامی را نیز مطالعه کنید و منابعی که برای رشته های مختلف این سازمان نیز ارائه می شود را رصد کنید.

خبر شنبه 10 دی 1401

رئیس جمعیت هلال  احمر بیان کرد: با توجه بر افزایش سرعت خدمات رسانی در حوزه های مختلف نیازمند نیرو های بیشتری در این سازمان و بخش های مختلف آن داریم تا بتوانیم در آینده به این مهم یعنی خدمات رسانی سریعتر به هموطنانمان برسیم.

با توجه بر گزاش خبرگزاری مهر: در روز جمعه پیرحسین کولیوند در بین خبرنگاران در اردبیل بیان کردند که دولت باید مجوز های لازم برای استخدام نیروی انسانی جدید را هرچه زودتر صادر کند تا ما شاهد برگزاری آزمون استخدامی جدید و جذب نیرو در این سازمان مهم و حساس کشور باشیم.

در ادامه ایشان بیان کردند که این آزمون همانند آزمون های استخدامی دیگر یک روند یکسانی را دنبال می کند و ما با توجه بر نیاز هایمان در این سازمان درخواستمان را خواهیم داد و از طریق سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه بودجه درخواست هایمان را پیگری خواهیم کرد.

رئیس جمعیت هلا احمر گفت: در این آزمون استخدامی 480 نفر جذب نیرو داریم که مجوز این تعداد را از سازمان امور استخدامی هم دریافت کردیم ولی یازمان دیگر یعنی برنامه و بودجه در تامین منابع با مشکلاتی ربرو است که مسلما با صدور و تایید نهایی این سازمان آزمون استخدامی در سریعترین زان ممکن بعد از اعلام برگزار خواهد شد.

کولیوند افزود: با تمام تلاش سعی میکنیم تمامی ماموریت ها و مسئولیت هایی که بر دوشمان است را سریعا به نتیجه برسانیم و به کلیه تعهداتمان نیز عمل کنیم.

ایشان در خصوص وضعیت های بودجه هلا احمر تاکید کردند که بودجه سال آینده به مجلس پیشنهاد شده است و با تصویب نهایی در مجلس این امکان به ما داده خواهد شد که برخی از کار های عقب مانده خود را به سرانجام برسانیم.

کولیوند در ادامه سخنان خود اضافه کرد: خرید های مورد نیاز اعم از (آمبولانس، خودروی های نجارت، اقلام های حفاظتی، بالگرد ها، پایگاه های امداد و نجات و …. تماما پیش بینی شده است و اضافه کردن این وسیله ها در اولویت اصلی ما نیز قرار دارد و یکی از برنامه های اصلی ما در این بخش است.

ایشان خاطر نشان کردند که با لطف و محبت نمایندگان و تصویب این مصوبه در سال جاری و تامین اعتبار مورد نیاز فعالیت های بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود.

ایشان در خصوص افزایش نیرو های داوطلبی نیز اینطور بیان کردند که: ظرفیت دانشگاه ها، جامعه مهندسان، مدارس، رانندگان و …. استفاده کرده تا بتوانیم تعداد داوطلبین جمعیت هلال احمر را نیز تا حد قابل توجهی افزایش دهیم.

وی در بخش دیگری از صبحت های خود اظها کرد: روحیه گذشت و ایثار مردم عزیزمان در ایران بالاست اما باز هم باید این روحیه را تقویت کرد چرا که در مکتب اسلامی و آئین های الهی به این موضعات نیز تاکید شده تا ما هم در این راستا بتوانیم هدف های تعیین شده را در بخش های مختلف دست یافتنی تر از قبل کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

سه‌شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱

فعالیت ۶۷۰ هزار عضو جوان در جمعیت هلال احمر

به گزارش بازارکار و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی در دیدار و گفت‌وگو با کارکنان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان جوانان از نظر وظایف و ماموریت‌های بشردوستانه‌ای که بر عهده دارد، یکی از ارکان مهم جمعیت هلال احمر به‌شمار می‌رود، اظهارکرد: در راستای تحقق برنامه‌های سازمان که درگاه ورودی جوانان به سازمان امداد و نجات و داوطلبان هلال‌احمر است به تلاش خود ادامه می‌دهیم.

وی در خصوص برنامه‌های آموزشی سازمان جوانان هلال احمر ضمن تقدیر از فعالیت امداد کوهستان دختران عضو هلال احمر و برگزاری دوره دادرسان پیشرفته دختران در آذربایجان شرقی، گفت: همدلی و هم افزایی در بستری که کار فرهنگی انجام می‌شود حرف اول را می‌زند. اگر اعتقاد به کار جمعی نداشته باشیم و فعالیت‌ها به صورت جزیره‌ای انجام شود، نتایج مطلوبی به دست نخواهد آمد.

دبیرکل هلال‌احمر به لزوم جذب، آموزش، سازماندهی، حفظ و انسجام جوانان تاکید کرد و افزود: باید در سال ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظمی برای حفظ و نگهداشت بیش از ۶۷۰ هزار عضو جوان که سرمایه‌های اصلی هلال احمر هستند انجام داد. کسانی که با افتخار لباس هلال احمر بر تن می‌کنند و در عرصه‌های علمی جزو برترین‌ها هستند. کما اینکه در کنکور امسال حائز رتبه‌های دو رقمی شدند. بنابراین باید بیش از پیش برای جذب و نگهداری آنها تدبیر کرد.
جوانان سرنوشت هر کشوری را تغییر می‌دهند

سلیمانی حفظ انسجام جوانان را مستلزم ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی دانست و افزود: طی ۷۵ سال زحمت‌های زیادی برای استفاده از مهارت‌های جوانان و جذب آنها در امور بشردوستانه کشیده شده است. جوانان با هر ایده و انگیزه‌ای سرنوشت هر کشوری را تغییر می‌دهند، بنابراین جوانان تحول‌زا هستند. سرنوشت جنگ تحمیلی توسط جوانان رقم خورد. ۱۵۹ هزار نفر از شهدا ۱۳ تا ۳۵ ساله بودند.

وی با بیان اینکه ما هلال احمری هستیم و باید اصول و اهداف بشردوستانه آن را ترویج کنیم، افزود: باید برای انجام ماموریت‌های هلال احمر نگاهمان معطوف به جوانان باشد، باورهایمان را تقویت کنیم، و دقت و تعمق بیشتری در برنامه ریزی‌ها داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر همچنین دفتر باشگاه آموزش و رسانه (باور) را که با هدف ارتقا و اعتلای روابط عمومی و اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر با محوریت داوطلبان و زمینه‌سازی برای ترویج و گسترش دانش اطلاع‌رسانی و مهارت‌های مرتبط در جمعیت هلال احمر راه‌اندازی شده، افتتاح کرد. او در مراسم افتتاح این دفتر گفت: توجه به عرصه رسانه همواره از دلایل مهم در موفقیت هر سازمان بوده و برنده، رسانه‌ای است که با سرعت و کیفیت اخبار و اطلاعات را تبادل کند.

وی تاکید کرد: جایگاه موضوع رسانه در جمعیت هلال احمر با توجه به اصول و اهداف و همچنین فعالیت‌ها، متعدد و گستردگی عملیات‌ها در جمعیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این شرایط در جمعیت مستلزم آموزش خبرنگاران بحران است که بتوانند علاوه بر داخل کشور به عنوان خبرنگار بین‌المللی با نگاه بیرونی فعالیت کنند.

سلیمانی اظهارکرد: نیاز به کار جمعی در جمعیت هلال‌احمر در راستای کاهش آلام بشری و بشردوستی، بی‌طرفی و بی‌غرضی و ترویج فرهنگ ایثار است که همه این موارد در مرامنامه باشگاه خبرنگاران به خوبی گنجانده شده بود.

وی با بیان اینکه تلاش‌های خوبی در حال انجام است و باید با بهره‌مندی از ابزار رسانه ظهور و بروز پیدا کند افزود: جایگاه و نقشی که رسانه و اطلاع رسانی می‌تواند در مجموعه غیر دولتی و مردمی هلال احمر ایفا کند، با توجه بر اینکه مبتنی بر اهداف و اصول است، بسیار ارزشمند است.

سلیمانی با اشاره به اینکه تجربه ثابت کرده چنین تشکیلاتی آثار و برکات فراوانی همراه خواهد داشت، گفت: همدلی و هماهنگی و وحدت در انجام فعالیت‌های هلال احمر و همکاری همه سازمان نقطه قوت این باشگاه است و هر آنچه در توان ما باشد در حمایت و توسعه و تامین امکانات این حرکت انجام خواهیم داد. ممنون از اینکه با اخبار استخدام هلال احمر تا به اینجا با ما همراه بودید.

منبع : بازار کار