اخبار استخدامی شرکت نفت ( استخدام جدید در بهار 1402 )

زمانبندی آزمون استخدامی شرکت نفت 1402 تاریخ
زمان ثبت نام اعلام نشده است
تمدید مهلت ثبت نام اعلام نشده است
زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اعلام نشده است
زمان برگزاری آزمون کتبی (مرحله اول) اردیبهشت ۱۴۰۲
اعلام نتایج اولیه اعلام نشده است
زمان مصاحبه علمی اعلام نشده است
اعلام نتایج نهایی اعلام نشده است

خبر 14 اسفند 1401: زمان برگزاری آزمون استخدام وزارت نفت اعلام شد

به گزارش ایران سوال و به نقل از خبرگزاری نفت آنلاین، آزمون استخدامی وزارت نفت در تاریخ 26 اردیبهشت سال 1402 برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار نفت آنلاین، دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت امروز منتشر می شود و متقاضیان می توانند از تاریخ ۱۵ تا ۲۴ اسفند ماه 1401 جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
لازم به ذکر است این آزمون استخدامی از محل مجوز استخدامی شماره ۸۰۲۹۶ مورخ ۱۲/ ۱۰/ ۱۴۰۱ سازمان اداری استخدامی کشور برگزار خواهد شد.
در این آزمون بیش از ۳ هزار نفر با برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی – تخصصی و روان‌شناختی و پس از طی تشریفات استخدامی (گزینش، طب صنعتی و…) به استخدام وزارت نفت در خواهند آمد.
آزمون کتبی روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ بصورت همزمان در استان تهران ، خوزستان ، بوشهر و … برگزار می شود.
طبق مجوز صادر شده، آزمون استخدامی وزارت نفت در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته‌هاي فني و مهندسي مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودي در رشته‌هاي کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مديريت صنعتي و مديريت بازرگاني برگزار می‌شود که جزئیات آن در دفترچه آگهی استخدام پس از انتشار ذکر خواهد شد.
آخرین بار آزمون استخدامی شرکت نفت در سال ۱۳۹۲ برگزار شد و با توجه به وقفه ۱۰ ساله در برگزاري آزمون استخدامی نفت پیش بینی می شود استقبال بالایی توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی از این آزمون شود.

منبع: نفت آنلاین

خبر 13 اسفند 1401: خبر انتشار دفترچه ازمون استخدام وزارت نفت در 14 اسفند ماه 1401

با توجه به تماس های متعدد داوطلبین با پشتیبانی ایران سوال، به اطلاع کارجویان عزیز می رسانیم طبق اعلام معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، شرکت‌ های تابع این وزارت برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می نماید. جهت دریافت جزئیات بیشتر درخصوص شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این آزمون، رشته‌ها و گرایش‌ های تحصیلی مورد نیاز، محل‌ های خدمتی و باقی جزئیات مربوطه، مورخ 14 اسفند سال جاری می توانید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه و اقدام به دانلود دفترچه راهنمای آزمون کنید.

لازم به ذکر می باشد بر اساس خبری که در 10 اسفند ماه 1401 منتشر شد، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت اعلام کرد: افرادی که به شرکت در آزمون استخدام وزارت نفت علاقه دارند، در صورت تمایل و دارا بودن شرایط لازم جهت ثبت نام می توانند از تاریخ 15 تا 24 اسفندماه اقدام کنند.

منبع: پایگاه خبری نفت و انرژی

خبر 10 اسفند 1401: ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت نفت از  15 تا 24 اسفند

به گزارش ایران سوال و به نقل از خبرگزاری مهر، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: ثبت نام برای برگزاری آزمون استخدامی شرکت نفت از 15 تا 24 اسفند سال جاری شروع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از وزارت نفت، بر اساس اعلام معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، شرکت‌های تابع وزارت نفت جهت تأمین نیروی انسانی متعهد، شایسته و توانمند در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته‌های تحصیلی مختلف برای فعالیت در قسمت های زیر مجموعه، از محل مجوز استخدامی شماره ۸۰۲۹۶ مورخ ۱۲/ ۱۰/ ۱۴۰۱ سازمان اداری استخدامی کشور، با برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی – تخصصی و روان‌شناختی و پس از طی تشریفات استخدامی (گزینش، طب صنعتی و…) اقدام به استخدام می کنند.

به همین جهت از تمامی افراد واجد شرایط دعوت می شود تا جهت دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این آزمون استخدامی، رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی مورد نیاز، محل‌های خدمتی و باقی جزئیات مربوطه از تاریخ ۱۴ اسفندماه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند و بعد از اینکه دفترچه راهنمای آزمون را که در سامانه قرار میگیرد دریافت و مطالعه کردند، در صورتی که شرایط لازم را دارا بودند از تاریخ ۱۵ تا ۲۴ اسفندماه نسبت به ثبت‌نام در آزمون استخدامی شرکت نفت اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

خبر 9 بهمن 1401: برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در اردیبهشت‌ ماه 1402

آزمون استخدامی شرکت نفت : به گزارش ایران سوال  و به نقل از خبرگزاری نفت آنلاین با هماهنگی هایی که به صورت مکاتبه رسمی با سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی الکترونیکی www.sanjesh.irانجام شد، روز جمعه مورخ 1402/02/29 به عنوان تاریخ نهایی برای برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در نظر گرفته شده است.

آزمون استخدامی شرکت نفت

قبولی در آزمون استخدامی شرکت نفت

کاملترین منبع مطالعاتی سوالات استخدامی شرکت نفت ( کلیه رشته های تخصصی )

مشاهده مجموعه سوالات

لطفا درخصوص اینکه چرا فرایند برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت به طول انجامید توضیح دهید.

یکی از سیاست‌هایی که معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در دولت سیزدهم برای سال های آتی و با توجه به زیاد شدن تعداد نفراتی که بازنشسته می شوند و در کنار آن عدم جذب نیروی انسانی طی 10 سالی که گذشته است در نظر گرفته، جبران این کمبود نیرو و تامین نیروی انسانی از طریق فراخوان عمومی و آزمون استخدامی می باشد.

بر اساس همین موضوع اداره کل آموزش، برنامه ریزی نیروی انسانی و تحول اداری از اواخر سالی که گذشت (سال 1400) از طریق مکاتبه‌ای که با مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت‌های اصلی داشت، خواست که این شرکت‌ها نیازهای خود را جهت جذب و استخدام اعلام کنند.

در نهایت با تمام این پیگیری ها علاوه بر اینکه تعیین وضعیت جذب نیروی انسانی فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت مشخص شد، بلکه آزمون توانمندسازی نیروهای قراردادی مدت موقت، تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر مشمول بند “و” ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و … نیاز شرکت‌ها دریافت و بعد از اینکه مقام عالی وزارت با تعداد 6408 نفر موافقت کرد، کارهای بعدی طی نامه ای به شماره 361-2/20 در تاریخ 1401/05/01 برای گرفتن تائیدیه سازمان اداري و استخدامي كشور به سازمان نام برده ارسال شد.

مصادف با ارسال نامه ای که در بالا به آن اشاره شد، هماهنگی های لازم به منظور برگزاری آزمون برای آذر ماه با سازمان سنجش آموزش کشور انجام شد که این سازمان رسیدگی تعداد یاد شده را وابسته به تعیین تکلیف کلیه کارکنان مشمول ایثارگری اعم از مشمولین بند “و” ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، بند “د” تبصره 20 قانون برنامه و بودجه سال 1400 و قانون تمدید آن شامل مشمولین بند “و” تبصره 20 قانون برنامه و بودجه سال 1401 اعلام کرد. بر همین مبنا موضوع رسیدگی و پیگیری وضعیت نیاز مجددا در دستور کار شرکت ها قرار گرفته شد و به زودی نیاز سرشماری و آمار گرفتن شرکت‌ها یعنی تعداد 5085 نفر همراه با وضعیت آماری و تحلیلی استخدام / تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر طی نامه شماره 352625 در تاریخ 1401/07/27 از طرف معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به سازمان اداری و استخدامی ارسال شد.

با توجه به اینکه جلسات کارشناسی و مدیریتی زیادی برگزار شد، در نهایت شوراي صدور مجوز آزمون‌هاي استخدامي آن سازمان جلسه ای را مورخ 1401/09/13 با حضور نمایندگان وزارت نفت تشكيل داد و بعد از تأييد موضوع، در تاريخ 1401/10/12 مجوز استخدام 3420 نفر ( صرفاً برای مشاغل اصلی تخصصی و بخشی از نیازهای پشتیبانی تخصصی ) ابلاغ شد که این تعداد از طریق فراخوان عمومی و برگزاري آزمون استخدامي جذب شوند.

وزارت نفت در حال حاضر چه برنامه هایی برای برگزاری آزمون استخدامی شرکت نفت دارد؟

در پی خبری که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور در تاریخ 1401/10/12 در راستای اخذ مجوز منتشر شد، جلسات بررسی و هماهنگی به سرعت با سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار شد و تمامی موارد و اطلاعاتی که مورد نیاز بود پیوسته و پیگیرانه به آن سازمان عرضه شد. وزارت نفت به شدت تاکید داشت تا آزمون استخدامی در اسفند ماه برگزار شود اما با توجه به تاریخ صدور مجوز که در دی ماه سال جاری بود و همچنین با توجه به حجم فعالیت هایی که سازمان مذبور جهت برگزاری کنکور سراسری و قرنطینه همکاران این سازمان بخاطر برگزاری آزمون داشت متاسفانه چرخه برگزاری آزمون استخدام شرکت نفت در اسفندماه سال جاری که به آن تاکید داشت امکانپذیر نیست. همانطور که در تقویم رسمی کشور مشخص شده است فروردین ماه سال 1402 با ماه مبارک رمضان مصادف شده است که روز جمعه مورخ 1402/02/29 را به عنوان تاریخ نهایی برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در نظر گرفته ایم.

طبق برنامه ای که توسط سازمان مذکور ارائه شده است، دفتر آزمون سازی و روانسنجی مسئولیت بررسی رشته های امتحانی را بر عهده دارد. همچنین مقدمات تغذيه اطلاعات با همكاری دفاتر ارتباطات نوين و فناوري اطلاعات سازمان سنجش، در پورتال فراهم شده است. بر اساس اقدامات اجرایی پیرامون جزئيات داده‌ها که در حال انجام است و همچنین قدم های اجرايی تا برگزاری آزمون که با همكاری كليه شركت های اصلی وزارت نفت برداشته خواهد شد، در نيمه اول اسفندماه سال 1401 شرایط ثبت نام متقاضيان در سايت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.ir اجرایی خواهد شد.

برای گرفتن تاییدیه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور هم جلساتی جهت هماهنگی صورت گرفت تا منابع مالی مربوط به تامین نیروی انسانی در خصوص حقوق و مزایا برای سال آینده تامین شود. از همین رو سازمان بهزیستی کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به نیاز قانونی برای سهمیه های 25 درصد و 5 درصد ایثارگران و همچنین 3 درصد جذب معلولین عزیز جهت مشاغل خاص معلول پذیر در حال انجام می باشد.

لازم به ذكر است که دفترچه راهنمای آزمون در حال نهايی شدن می باشد و به محض تکمیل آن به زودی زود منتشر خواهد شد و در همین زمینه اطلاع رسانی های لازم به صورت گسترده انجام خواهد شد.

علت اینکه سازمان سنجش به عنوان برگزارکننده آزمون استخدامی وزارت نفت انتخاب شده است چیست ؟

معتبرترین مرکز برای برگزاری آزمون های استخدامی کشور سازمان سنجش آموزش است که نه تنها مورد قبول عام می باشد بلکه از لحاظ اعتبار آزمون ها و همچنین جداسازی افراد توانا تر از افراد ضعیف از رتبه برتری برخوردار است.

تمامی فرآیند اعم از ثبت نام داوطلبین، طراحی سوالات آزمون، پشتیبانی محل برگزاری آزمون در سرتاسر کشور، برگزاری آزمون کتبی مرحله اول،نظارت و پردازش نمرات و در نهایت اعلام نتایج آزمون و همچنین دعوت به مصاحبه افراد پذیرفته شده از طریق همین سازمان انجام خواهد شد. محاسبات پایانی (مصاحبه‌های فنی تخصصی و …) از طریق شرکت‌های اصلی وزارت نفت انجام و بعد از جمع‌بندی نهایی، نتیجه اصلی در اختیار سازمان قرار می‌گیرد تا بعد از اینکه بررسی نهایی اطلاعات آزمون کتبی و ارزیابی های تکمیلی انجام شد، پذیرفته شدگان نهایی را تعیین و در این زمینه اطلاع رسانی کند.

آزمون استخدامی در چه مقاطع و چه رشته‌های تحصيلی برگزار خواهد شد؟

با توجه به مجوزی که صادر شد، این آزمون استخدامی در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد در رشته‌های فنی و مهندسی مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودی نیز در رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مديريت صنعتی و مديريت بازرگانی برگزار خواهد شد که جزئیات آن بعد تر در آگهی استخدام ذکر می شود.

منبع: نفت آنلاین

خبر 5 بهمن 1401: خبر برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در بهار 1402

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: چرخه جذب و استخدام برای بیش از 300 نفر نیروی جدید از افرادی که در گروه الف دانشکده نفت فارغ التحصیل شده اند انجام شده و به امید خدا تا دو ماه پایانی سال جاری فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

او در ادامه گفت: امیدواریم با تلاش مسئولین سازمان وزارت نفت و همچنین شرکت ملی گاز ایران در بهار سال 1402 آزمون سراسری استخدام شرکت نفت داشته باشیم.