آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹

آموزش و پرورش هر ساله دارای آزمون استخدامی است تا بتواند با استفاده از آن، کمبود نیروی انسانی خود را جبران کند. آموزش و پرورش از وزارتخانه های مهم دولت محسوب می شود که باید سهم بسیار زیادی در آموزش و پرورش فرزندان ایران زمین داشته باشد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ ، برگزار خواهد شد و افرادی که بتوانند با استفاده از اطلاعات خود در این آزمون نمره قبولی کسب کنند، بعد از سپری کردن مصاحبه میتوانند در این وزارت به عنوان معلم استخدام شوند.

اما شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ چیست؟

یک سری شرایط عمومی در نظر گرفته شده از سوی این وزارت برای استخدام، برای شما بیان می گردد تا شرایط خودتان را با این موارد بسنجید:

 1. دارا بودن تابعیت ایران و تعهد به نظام آموزشی کشور
 2. تعهد به دین اسلام یا دیگر ادیان که در قانون اساسی جمهوری اسلامی تایید شده است.
 3. تعهد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 4. دارا بودن سلامت جسمی و روحی و روانی و همچنین دارای توانایی برای انجام کاری که برای آن استخدام می شوند.
 5. اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات نداشته باشد.
 6. سابقه محکومیت جزایی نداشته باشد.
 7. ممنوعیت استخدام از مراجع ذیصلاح و مراجع قضایی نداشته باشد.
 8. نباید بازنشسته ارگان های دولتی باشند.
 9. نباید دارای پست و یا شغل دولتی دیگری باشد.
 10. دارای سن حداقل بیست سال تمام و حداکثر ۲۵ برای دیپلم، ۳۰ برای کارشناسی، ۳۵ برای کارشناسی ارشد و ۴۰ برای دکتری باشد تا بتواند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کند.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1399

و اما منابع استخدامی آموزش و پرورش چیست؟ برای آزمون استخدام آموزش و پرورش باید چه بخوانیم؟

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ 

منابع عمومی که برای این آزمون در نر گرفته شده است، عموما از سری اطلاعات عمومی می باشد که شما باید اطلاعات در حد نیاز در مورد آن ها داشته باشید و همچنین نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش را تهیه کنید تا بتوانید از این آزمون سربلند بیرون بیایید.

مواد آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ به این صورت می باشد :

 1. فناوری اطلاعات و ICDL
 2. ریاضی و آمار مقدماتی
 3. معارف اسلامی
 4. زبان و ادبیات فارسی
 5. زبان انگلیسی عمومی
 6. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
 7. هوش و توانمندی های عمومی

تبصر ای که برای این منابع در نظر گرفته شده است، این است که افرادی که دارای دیگر ادیان هستند از پاسخ به سوالات معارف اسلامی معاف هستند و در عوض نمره آن به دیگر مواد آزمون تقسیم خواهد شد.

همچنین برای هر شهری بسته به نیاز آن شهر، باید شما موارد اختصاصی آن را بشناسید تا بتوانید سوالات تخصصی آموزش و پرورش را پاسخ دهید.

این سوالات بسته به نوع تدریس شما در آموزش و پرورش خواهد داشت. برای مثال اگر تدریس شما در حوزه جغرافیا است، سوالات ازمون تخصصی پیرامون جغرافیا طراحی خواهد شد و اگر شما در حوزه ریاضیات بخواهید تدریس داشته باشید باید سوالات تخصصی آموزش و پرورش در حوره ریاضیات را پاسخ دهید.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان و مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته است از تاریخ چهارشنبه —- تا تاریخ جمعه —– می باشد که شما تمامی مراحل ثبت نام خود را در این تاریخ تکمیل کنید، در غیر اینصورت نمی توانید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید.

شما می توانید برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و بعد از آن مدارکی که مورد نیاز است را بارگذاری کنید.

در مرحله اول برای این که بتوانید ثبت نام را کامل کنید باید تصویر پرسنلی از خود بارگذاری نمایید که باید دارای زمینه سفید باشد و در مورد خواهران باید با حجاب کامل اسلامی باشد.

مرحله دوم پرداخت وجه است. شما باید مبلغ ۴۵ هزار تومان به حساب آموزش و پرورش واریز کنید تا بتوانید کارت اعتباری شرکت در آزمون را تهیه کنید. هنگام ثبت نام لینک پرداخت برای شما ظاهر خواهد شد که می توانید با داشتن کارت با رمز اینترنتی یا رمز دوم، این مبلغ را پرداخت کنید.

در مرحله سوم شما باید فرم تقاضانامه استخدامی را که اطلاعات شخصی و نظام وظیفه را از شما درخواست می کند پر کنید. بعد از آن مراحل ثبت نام شما تکمیل شده است و شما میتوانید در تاریخ مشخص برای آزمون استخدام آموزش و پرورش آماده حضور باشید.

برای تهیه نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش از دو راه اقدام کنید. یا اینکه این سوالات را به صورت اینترنتی و با پرداخت هزینه تهیه کنید، یا می توانید به سایت هایی مراجعه کنید که این آزمون ها را به همراه پاسخ برای شما به صورت رایگان قرار داده اند.

دانلود نمونه سوالات رایگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹

برای دانلود نمونه سوالات رایگان آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ می توانید از طریق سایت های سنجش اقدام کنید اما شاید این کار کمی دشوار به نظر می رسد. سایت ایران سوال تمامی این آزمون ها را چه عمومی و چه اختصاصی به همراه پاسخنامه ها از هرسال دسته بندی کرده تا شما بتوانید به رایگان از آن ها استفاده کنید و در آزمون آموزش و پرورش سربلند بیرون بیایید.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1399

وبسایت آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹


مهمترین نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش ۱۳۹۹

سوالات استخدامی دبیر فیزیک آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر تاریخ آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر شیمی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر زیست شناسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر عربی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر زمین شناسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر ریاضی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر زبان انگلیسی آموزش و پرورش سوالات استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر اقتصاد آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر جغرافیا آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر حرفه و فن آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر معارف اسلامی آموزش و پرورش   سوالات استخدامی دبیر روانشناسی آموزش و پرورش
سوالات استخدامی دبیر هنر آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر آمار آموزش و پرورش سوالات استخدامی دبیر علوم تجربی آموزش و پرورش 
سوالات استخدامی دبیر دینی و قرآن آموزش و پرورش

مطالب مرتبط